Vše, co musíte vědět o nových Hunger Games (soutěž)

O nových Hunger Games se toho napsalo dost a kromě toho, že jde o prequel známé série, toho vlastně před návštěvou kina nemusíte vědět mnoho. A vzhledem k tomu, že se příběh odehrává víc než šest desítek let před původní sérií, nemusíte ani nakoukávat starší filmy. Pro nováčky i zaryté fanoušky série tu ale máme skoro pětiminutový film o filmu, kde se o novince dozvíte pár nových zajímavostí. K tomu je tu ještě soutěž o pět balíčků filmových dárků k Hunger Games: Balada o ptácích a hadech. Film je právě v kinech.

Očekávaný prequel slavné filmové série opět režíroval Francis Lawrence, který natočil poslední tři filmy série Hunger Games. Prequel  sleduje Coriolana Snowa, který v porovnání s vystupováním v původních filmech Hunger Games není ani zlovolný, ani krvežíznivý a toužící po moci. Alespoň zpočátku… Je ale ctižádostivý, v osmnácti letech se stává mentorem v desátém ročníku Hladových her a dostane přidělenu Lucy Gray Bairdovou z 12. okrsku. Následuje komplikovaný vztah mezi ním a Lucy i boj se soucitnou i chladnou verzí sebe sama.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (foto: Lionsgate)

Tom Blyth střídá Donalda Sutherlanda, aby ztvárnil jeho mladší verzi. Znát ho můžete třeba ze seriálu HBO Zlatý věkRachel Zegler v roli Lucy se nedávno objevila v superhrdinském pokračování Shazam! Soumrak bohů a brzy si zahraje titulní roli v Disneyho hraném remaku Sněhurky.

Film je adaptací stejnojmenné knihy Suzanne Collinsové. Scénář adaptoval držitel Oscara Michael Arndt (Nevědomí) spolu s Michaelem Lessliem (Assassin’s Creed).

Recenze: Balada o ptácích a hadech – návrat Hunger Games na filmová plátna

Soutěž o pět filmových balíčků Hunger Games

SOUTĚŽ probíhá od 17. 11. do 22. 11. 2023. Dodavatelem cen do soutěže je společnost Forum Film. Soutěžní email, pokud nepoužijete formulář na webu, je soutez@totalfilm.cz – nezapomeňte do předmětu uvést “Hunger Games”.
Při zpracování osobních údajů shromažďujeme osobní údaje odpovídající pouze stanovenému účelu a v rozsahu nezbytném pro naplnění kontaktování účastníka soutěže. Zpracovatelem stanovený účel, který je součástí smlouvy mezi účastníkem a zpracovatelem, je kontakt na výherce soutěže a doručení soutěžní ceny. Za tímto účelem byl stanovený rozsah údajů, uvedený v registračním formuláři, který obsahuje jméno, příjmení a email. Následně po případné výhře Totalfilm.cz doplní i adresu.
Po ukončení soutěže se údaje likvidují a nejsou poskytovány třetím stranám ani marketingově využity.

-red-
foto/video: © Totalfilm Media, Forum Film 2023