Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

VÍTÁME VÁS NA NAŠEM NOVÉM WEBU. Doufáme, že se vám tu bude líbit. ZAČALI JSME TAKÉ MĚNIT K LEPŠÍMU YOUTUBE KANÁL.

Dobovka Jiřího Mádla Vlny má první ukázku, thriller dorazí do kin v srpnu

Pokud to odvysílají, změní svět. Po televizní Volze je tu další příběh z komunistické éry doby minulé. Tentokrát bude jednu z hlavních rolí v novince Jiřího Mádla hrát místo televize Československý rozhlas. Z rádia zní rokenrol, studentské revolty mění svět, ale v prestižní rozhlasové redakci, kam nastoupí hrdina snímku, se odehrává jiný boj: doslova o život. Režisér a scenárista se inspiroval skutečnými událostmi, ale přetavil je v intenzivní thriller, jehož protagonista stojí před drsnou volbou: ochránit bratra, nebo pravdu a kolegy? Podívejte se na první záběry z filmu Vlny.

Dobový špionážní thriller

V proslulé Redakci mezinárodního života Československého rozhlasu působí pod vedením Milana Weinera odvážní novináři, celebrity své doby, jejichž plakáty zdobí zdi mnohých domácností. Mezi tehdejší žurnalistické ikony Jiřího Dienstbiera, Věru Šťovíčkovou či Luboše Dobrovského se dostává mladík Tomáš. Vlastně tak trochu omylem, místo v redakci bylo snem jeho mladšího bratra Pavla. Tomáš se dosud staral hlavně o to, aby byli oba v bezpečí. Netuší však, že místní redaktoři jsou v hledáčku tajných služeb. Ty se o činnost v redakci začnou zajímat o to víc, když se objeví nahrávka, jejíž odvysílání by mohlo změnit osudy mnohých. Čas se krátí, napětí narůstá, je třeba jednat. Stane se Tomáš jedním z těch, kdo se zapíší do historie, nebo bude chránit nezletilého sourozence, to poslední, co po smrti rodičů zbylo z rodiny? Jiří Mádl ve svém nejambicióznějším filmu odtajňuje skutečné dobové události v uhrančivém špionážním thrilleru o důležitosti rodiny, o boji za svobodu a o jedné nahrávce, která může změnit běh dějin.

Vlny – Vojtěch Vodochodský s režisérem Jiřím Mádlem

Autentické historické záběry

Vlny jsou pozoruhodné už tím, jak tvůrci pracovali s původním archivním materiálem. Jiří Mádl využívá autentické historické záběry v hojné míře, včetně těch, které dosud nebyly k vidění. Ale nepoužívá je jen pro ilustraci, naopak se plynule prolínají se scénami natočenými přímo pro tento film a posilují atmosféru hutného špionážního thrilleru. Režiséra už od dětství fascinovalo rádio a ve snímku, který je také poctou práci redaktorů, vycházel ze vzpomínek pamětníků včetně novinářů Jana Petránka a především Věry Štovíčkové, kterou ve filmu hraje Táňa Pauhofová. „Paní Šťovíčková pro mě byla základním pilířem, otevřela mi dveře k ostatním postavám. A také prozradila něco, co nebylo známé. V učebnicích se o tom neučí a my s těmito skoro zapomenutými informacemi ve snímku pracujeme,“ přibližuje vzrušující přípravy filmu Jiří Mádl.

Jiří Mádl

Hlavní roli redaktora Tomáše režisér svěřil Vojtěchu Vodochodskému (Iveta, Zlatá labuť), jeho mladšího bratra ztvárnil Ondřej Slupka. V nezvykle bohatě obsazeném snímku se dále představí Táňa Pauhofová, Stanislav Majer, Martin Hofmann, Vojtěch Kotek, Marika Šoposká, Igor Bareš, Petr Lněnička, Matyáš Řezníček či Jan Nedbal.

Vlny produkuje společnost Dawson Films, premiéru v kinech chystá Bontonfilm 15. srpna. 

-red-
zdroj: P. Umlaufová, E. Albrechtová
foto/video: © Dawson Films, Bontonfilm 2024

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast