Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Gump podruhé peláší do kin, podívejte se na hromadu videí ze zákulisí

Nová Gumpova cesta tento týden začíná v kinech přesně tam, kde ta předchozí skončila. Se svým milovaným Béďou Kozím Bobkem projde hlavní zvířecí hrdina příběhem, který už jim dávno předtím napsaly hvězdy. A zatímco Gumpův první příběh byl smutnější, v jeho volném pokračování s názvem Gump – jsme dvojka se diváci mohou těšit na spoustu vtipných zvířecích scén. Vedle hlavního hrdiny se nově objeví také psí slečna Jenny, která si zahrála Gumpovu sestru Kytičku.

Snímek o výjimečné psí lásce vznikl na základě stejnojmenné knižní předlohy Filipa Rožka, která se s více než 200 000 prodanými výtisky během jednoho roku stala nejprodávanější knihou v ČR, a získala i ocenění čtenářů Magnesia Litera. Stejnojmenný film Gump – pes, který naučil lidi žít pak měl premiéru v létě roku 2021 a navštívilo jej přes 200 000 diváků, přesto producent tehdy neplánoval žádné pokračování.

Po dvou letech bylo ale všechno jinak. „Když se mě ptali na pokračování, vždycky jsem jednoznačně tvrdil, že nebude. Stala se ale jedna osudová a podstatná věc, jeden telefonát s režisérem F. A. Brabcem, který to v mé hlavě postupně změnil. Moc se mi do pokračování nechtělo a nic nového mě nenapadalo. Ale během jedné noci, kdy jsem skoro nespal, se ve mně ten příběh otevřel, jako kdybych se vrátil zpátky do baráku, ze kterého jsem se před několika lety odstěhoval, a zjistil, že jsem tam byl vlastně šťastnej. Do baráku, kde žil Béďa a Oříšek a celý tenhle Gumpův psí svět,“ svěřil se producent a autor scénáře.

Ve dvojce přebírá hlavní roli nový majitel Gumpa Richard Krajčo. Nastoupí tam láska, která tam podle mě má být, a to nejen láska k holčičce Zuzance, je tam i její maminka Vica Kerekes, která trošku zamotá vztahy, aby se nám i Richard Krajčo malinko zamiloval…“ poodhalil pak něco málo ze zákulisí natáčení zmíněný kameraman a režisér F. A. Brabec.

Na plátna se ale vrátí i oblíbený herec Bolek Polívka. „Tenhle druhý Gump bude citlivý, překvapivý, dojemný, úsměvný a samozřejmě nám pomůže porozumět o malinko víc tomu, čemu se říká naše duše,“ popsal představitel varhaníka Bédi.

Novou roli v projektu naopak ztvárnil Štěpán Kozub. „Hraju překvapivě postavu, která se jmenuje Křivák. Což dost vystihují i vlasy, takzvaný okap, které ale nejsou úplně moje. Jak se říká, zezadu mám byznys, zepředu párty,“ popsal se smíchem herec. Jeho postava se s Gumpem příliš nepotkává. „Potkávám se ale s jeho psí partnerkou, fenkou, která je velmi milá,“ dodal Kozub.

Tvůrci slibují, že dvojka bude oproti předchozímu filmu o poznání veselejší. „Scénář filmu si psi píšou v podstatě sami tím, jak v konkrétních situacích zareagují. Já jim vždycky jen napíšu náznak situace a pak už je nechám jednat,“ svěřil se Rožek. Především dětské diváky potěší i několik dalších zvířat. Role čekají na göttingenské prasátko Prince (s ním se na chvíli ve filmu objeví také rocker Josef Vojtek), kohouta, kocoura nebo poníka. Jako u prvního filmu, i v tomto jde o zachráněná zvířata a každé má za sebou zajímavý příběh s krásným koncem. Řada z nich se dokonce prošla po červeném koberci na slavnostní premiéře filmu (viz následující video).

Kromě zmíněných herců a zvířat se fanoušci filmu o Gumpovi mohou těšit i na herce z původního obsazení – Evu Holubovou, Ivanu Chýlkovou, Karla Rodena, Zbygniewa Czendlika či influencerku Annu Šulcovou. Hlas Gumpa opět uslyšíme v podání herce Ivana Trojana, který opět namluvil i audioknihu.

Hudbu k filmu měl na starosti Ondřej Gregor Brzobohatý. Ústřední song snímku Život je krásný natočil Richard Krajčo se svojí kapelou Kryštof. „K textu téhle písničky mě inspiroval scénář. Jmenuje se Život je krásný, protože je to hlavní slogan refrénu. On dal ráz celé písničce, protože se v něm zpívá, že život je krásný i na konci světa. Ve výsledku je to ale velmi pozitivní, veselá píseň,“ vysvětlil muzikant a herec Richard Krajčo. Pro film příliš často hudbu neskládá, ale tady rád udělal výjimku. Kvůli Gumpovi. „Já nedělám moc věcí na zakázku, většinou v tom projektu musím být nějak namočený, potřebuju nějaký impuls, nějakou inspiraci. Ono to totiž jde potom snáz, když to v člověku rezonuje,“ dodal Krajčo.

Pro filmového Gumpa vznikly v minulosti už dvě české písničky. Jednu nazpívala Olga Lounová s dalšími kolegy z hudební branže a jmenuje se Protože to nevzdám. Druhá pak vzešla z pera Marka Ztraceného a má název Vítr do plachet. „My jsme teď složili třetí píseň a doufám, že to bude úspěšná koruna těmhle hudebním dílům. Obě předchozí písně byly povedené a hezké, tak doufám, že na to navážeme,“ dodal muzikant.

Gump – jsme dvojka vstupuje do kin 28. března.

-red-
zdroj: Jana Šafářová
foto/video: Bioscop, Totalfilm Media © 2024

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast