Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Febiofest má první hvězdu – program nezeštíhlel, má o sekci navíc

Na dnešní tiskové konferenci představil tým Febiofestu první novinky letošního ročníku druhého největšího filmového festivalu v zemi. 21. ročník Febiofestu začne 20. března a potrvá 8 dní. Po skončení pražské části přehlídky se tradičně vydá do regionů. První budou České Budějovice a Děčín. To nejlepší z přehlídky zavítá ale i do Jihlavy, Děčína, Plzně, Liberce, Karlových Varů, Pardubic, Havířova, Olomouce a Zlína. Festival letos nečeká navzdory přetrvávajícím problémům s financováním žádné zeštíhlování. Naopak, nabídne navíc Severskou sekci a originální soutěž pro filmaře, kteří rádi točí mobilem. Do Prahy přijede i slovensko-italská herečka Barbora Bobulová.

Barbora Bobulová (foto: archiv)

Barbora Bobulová (foto: archiv)

Barbora Bobuľová (*1974) je herečka, které je českému publiku známá především jako princezna z pohádky Nesmrtelná teta, ale Febiofest se to teď chystá změnit.  Slovenská kráska totiž od 90. let žije a úspěšně působí v Itálii. První velkou roli dostala ve filmu Marca Bellocchia Princ Homburg (1997) a prorazila především filmem Ferzana Özpeteka Svaté srdce (2005). Hrála ve filmech Paola Genoveseho Nedospělí (2011), Ivana De Mattea Na hraně (2012) ad. režisérů. Ve filmu o Coco Chanel se o roli této módní ikony podělila se Shirley MacLaine. Za své herecké výkony posbírala takřka všechny důležité ceny italského filmového průmyslu: Davida di Donatello, Stříbrnou stuhu, Zlatý glóbus a další. Febiofest jí věnuje poctu, sestavenou právě z její italské filmografie.

febiofest

Diváci už se tradičně hlásí o místo v 33 členné hlavní porotě. Přihlásit se může kdokoliv. Podmínkou je pouze minimální věk 15ti let. Přihlášky festival přijímá do 28. února.

Festivalová porota 2013 (foto: Febiofest)

Festivalová porota 2013 (foto: Febiofest)

Do 15. února se můžete také zúčastnit soutěže o nejlepší krátký film natočený na mobil či tablet. „I ty jsi filmařem“ umožní vybraným sedmi nejlepším autorům setkání s předními zahraničními filmaři. Soutěží se také o notebook se střihovým softwarem. Téma soutěžních filmů je libovolné.

Letos můžete natáčet krátké filmy mobilem a soutěžit

Letos můžete natáčet krátké filmy mobilem a soutěžit

Febiofest má také nový web a nově má také instagramový účet.
K tradičním programovým okruhům letos přibyla severská sekce. „Světla severu“ nabídnou kromě filmů renomovaných severských tvůrců také premiéry dvou česko-severských koprodukcí (Láska, soudruhu! a Detektiv Down).

febiofest plakát 2014

Festival se letos poprvé rozhodl podpořit charitativní projekt. Vybral si Klub nemocných cystickou fibrózou. Febiofest věnuje výtěžek z některých projekcí ve prospěch této organizace.

Bližší informace o programu a dalších hostech budou zveřejněny na další tiskové konferenci.

připravil: -MS-, totalfilm.cz

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast