HBO | Sex ve městě o gayích – Seriál Looking boří další stereotypy

Uvedením Sexu ve městě překročilo před lety HBO pomyslnou laťku explicitnosti a zariskovalo. Tenkrát šlo o krok do neznáma, protože do té doby neexistoval podobně otevřený seriál. I prudérní část Američanů ho po počátečních rozpacích přijala a ze Sexu ve městě se společně se Samanthou, Carrie, Charlottou a Mirandou stal fenomén, který po několika řadách vyústil i v celovečerní filmy.

Looking (Hledání) foto: HBO

Looking (Hledání) foto: HBO

410px-HBO_logo.svg_Nyní jde HBO ještě o kousek dál a přichystalo příběhy homosexuálních třicátníků ze San Francisca. Milostné vztahy tří blízkých přátel a gayů se dramaticky proplétají a dávají nahlédnout do současného života menšinově orientovaných mužů.
Nečekejte ale prvoplánovou řachandu. Na ní ostatně nebyl postaven ani Sex ve městě. Looking nabízí chytrou zábavu postavenou na dobře napsaných dialozích.

Looking (Hledání) - foto: HBO

Looking (Hledání) – foto: HBO

Cílí i na většinové publikum. Nezobrazuje explicitní záběry, které by homofoby mohly odradit. Vše je zpracováno ve vkusných náznacích, ale to neznamená, že to nemá šťávu. Pilot má drive. Bez zbytečného vysvětlování vás vrhne mezi tři stěžejní postavy.

Patrik (Jonathan Groff) je vývojář počítačových her, jehož nejdelší vztah trval 5 měsíců a randění se mu zrovna nedaří, Augustin (Frankie J. Alvarez) je mladý umělec, který zvažuje stěhování ke svému současnému příteli a nejstarší číšník Dom (Murray Bartlett) prožívá deziluzi z nastupujícího středního věku a nespokojenosti se svou pracovní kariérou.

Looking (Hledání) - foto: HBO

Looking (Hledání) – foto: HBO

Co Looking jedním slovem definuje? Nadhled. Ať už se řeší vážná témata nebo se jen tak humorně tlachá, je to dobře napsané. Všechny postavy mají vlastní profil. Stejně jako ve vzpomínaném seriálu z New Yorku i zde jsou pánové natolik rozdílní, že je na čem stavět. Jak známo protiklady se přitahují, takže i tito přátelé si budou velmi dobře rozumět.

05_looking_s0101_06

Proč Looking věnovat pozornost? Osmidílná série boří stereotypy a nepředstavuje gaye jako bezstarostné pitoreskní postavičky v pastelových outfitech. Sympatické postavy, pro většinu z nás neprobádaná půda a ověřený punc kvality orazítkovaný lety úspěšné originální tvorby HBO.
[usr 8]

Na českých obrazovkách HBO se první díl objeví v úterý 25. února ve 20:00.
Už teď jsou ale první dva díly z osmidílné série k dispozici na HBOGO.cz
Pilotní díl je k dispozici zdarma a bez registrace s českými titulky

připravil: Martin Staněk, totalfilm.cz
foto/ video: Home Box Office © 2014 Inc. All Rights Reserved.

  1. Girls za moc nestály, ale tomuhle dám šanci, první díl za mnou a bylo to dobrý!

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.