Na HBO dnes začíná Fukunagův seriál Temný případ – láká na atmosféru a obsazení

Na filmovém kanálu HBO má dnes premiéru nový kriminální seriál režiséra Cary Fukunagy (znáte ho i z návštěvy v Karlových Varech). Případ neobjasněných rituálních vražd řeší dva louisianští detektivové Cohle (Matthew McConaughey) a Hart (Woody Harrelson). Temný případ začíná v devadesátých letech a v roce 2012 kriminalisté případ znovu otevírají. První část poskytlo HBO všem divákům (i bez předplatného) na své online službě HBO GO. Pilotní díl můžete shlédnout zdarma i vy, stačí následovat odkaz v článku.

Temný případ (foto: HBO)

Temný případ (foto: HBO)

Nová kriminálka z originální produkce HBO sází především na depresivní a úzkostnou jižanskou atmosféru. Cary Fukunaga dokázal před třemi lety u Jany Eyrové, že si umí pohrát s kamerou a celkovou atmosférou. Nové zpracování této nestárnoucí klasiky se vyznačovalo těžkou a lezavou atmosférou, která dokreslovala bezvýchodnost situace mladé vychovatelky.

Cary Fukunaga (foto: archiv)

Cary Fukunaga (foto: archiv)

Totéž spolu se skvělými hereckými výkony McConaugheye (čerstvý držitel Zlatého glóbu) a Harrelsona nabízí i Temný případ (True Detective). Filmovost Temného případu je velmi zjevná. Bez scénáristy by to ale nešlo. Autorem je Nic Pizzolatto (autor vysoce ceněné série The Killing).

Temný případ (foto: HBO)

Temný případ (foto: HBO)

Efektní prolínačky, skvělá hudba a dokonalý timing. Fukunaga se o své zálibě ve stylizaci rozpovídal i jako host karlovarského festivalu. Pokud bude Temný případ úspěšný, další série bude nejspíš vyprávět jiný příběh s jinými postavami a pravděpodobně i dalšími hvězdami. První série má 8 dílů.

Temný případ (foto: HBO)

Temný případ (foto: HBO)

Nutno vyseknout poklonu oběma hlavním představitelům, kteří vybroušený styl seriálu dokonale doplňují svým lehce plynoucím herectvím. Prostě jim to oběma sedne.

Temný případ (foto: HBO)

Temný případ (foto: HBO)

Seriál má celosvětovou premiéru právě dnes a na HBO se bude objevovat každé pondělí ve 20 hodin.

První díl můžete shlédnout po kliknutí na banner:banner temný případ
zdroj: HBO
foto/video: HBO
připravil: -AC-, totalfilm.cz

  1. Právě shlédnut třetí díl a špica!

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.