Nepřehlédněte

První mezinárodní remake českého filmu! – Ženy v pokušení budou mít britskou verzi

Tento týden vstupuje do kin nová komedie režiséra Jiřího Vejdělka Něžné vlny. Současně však úspěch slaví i jeho doposud divácky nejatraktivnější film. „Po více než ročním jednání jsme dotáhli smlouvu na anglický remake Žen v pokušení. Producentem filmu je Gareth Unwin, který má Oscara za Královu řeč a přístup k špičkovým hercům a tvůrcům, což v dnešním filmovém světě představuje základ úspěchu,“ vysvětluje producent Tomáš Hoffman. Anglická verze Žen v pokušení znamená naprosto jedinečnou situaci, které se zatím žádnému českému filmu nepodařilo dosáhnout – tedy aby domácí látka získala mezinárodní, anglicky mluvenou verzi.

Hoffman dodává: „Právě Gareth odhalil potenciál komorní divadelní hry Králova řeč a dokázal z ní udělat světový film, korunovaný mimo jiných cen i čtyřmi Oscary.

Gareth Unwin (zcela vpravo)

Gareth Unwin (zcela vpravo)

„Byl jsem ohromen tím, jak vtipný, ale i dojemný a procítěný film Jiří napsal a natočil. Ženy v pokušení jsou sofistikovanou komedií v rámci nejlepších tradic žánru,“ komentuje své rozhodnutí producent Gareth Unwin a dodává: „Co se týče stavby příběhu budeme respektovat originální film, ale Spojené království je jiná země, která má svá specifika, takže v tomto ohledu mají naši scenáristé výrazný prostor.“

Jiří Vejdělek

Jiří Vejdělek

Komedie Ženy v pokušení (2010) překonala v českých kinech milionovou hranici návštěvnosti (1 250 000 diváků), Eliška Balzerová získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Ženy v pokušení se staly nejúspěšnějším českým autorským filmem posledních více jak dvaceti let.

ženy v pokušení plakát

Režisér a scenárista Jiří Vejdělek se ale soustředí na věci příští:
„Pochopitelně mě taková věc těší, je to ocenění naší práce, lepšího britského producenta, držitele Oscara, navíc za Královu řeč, jsme si nemohli přát. Teď už ale žiju naší českou budoucností. Hned po premiéře Něžných vln se pouštíme do přípravy nového filmu. Bude to komedie, jak jinak. Ať je veselo!“

připravil: totalfilm.cz
zdroj: Uljana Donátová

  1. That’s a smart answer to a difficult question.

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.