Nepřehlédněte

Vzniká hudba k filmu Malá z rybárny – nový český animák se pojede představit do Lyonu

Připravovaný animovaný film Jana Baleje Malá z rybárny dostane hudbu od velkého objevu současné francouzské hudby. Francouzský hudebník Chapelier Fou při svém nedávném pobytu v Praze komponoval a nahrával ve studiu HAFAN FILM  hudbu k celovečernímu loutkovému projektu, který je inspirován pohádkou Malá mořská víla. Film se navíc podívá do Francie i přímo, pojede se představit na evropské koprodukční fórum do Lyonu.

Chapelier Fou

Chapelier Fou

Chapelier Fou (vlastním jménem Louis Warynski, nar. 1984, Méty, Francie), je jedním z velkých objevů francouzské hudby poslední doby. Francouzský hudebník, multiinstrumentalista a skladatel, je absolventem konzervatoře a vystudoval také muzikologii. Hraje na housle a také další nástroje, například cembalo.

V relativně krátkém čase se etabloval jako autor jedné z nejzajímavějších hudebních „fúzí“ posledních několika let. Kráčí ve stopách Yanna Tiersena (Amélie z Montmartru,Good Bye, Lenin!) a vytváří instrumentální skladby, které mohou sloužit jako hudba k sekvencím filmu. Českému publiku se představil dvakrát, v roce 2011 a 2012 v pražském Paláci Akropolis.

Rozhovor s hudebníkem (audio Český rozhlas)
Malá z rybárny (foto: Miracle film)

Malá z rybárny (foto: Miracle film)

Film Malá z rybárny byl vybrán výběrovou komisí CARTOON MOVIE 2014 k prezentaci v kategorii „films in production/filmy ve výrobě“ na letošním již 16. ročníku tohoto největšího evropského koprodukčního fóra celovečerních animovaných filmů, pořádaného ve francouzském Lyonu od 5. do 7. března. S právě natáčeným snímkem se tak seznámí stovky profesionálů animovaného průmyslu z celého světa.
Film vzniká v mezinárodní koprodukci a podílí se na něm i Česká televize.

připravil: JG, totalfilm.cz
zdroj: Gro

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: