10 pravidel jak sbalit holku se chystá do kin (audio, video)

Nový film Karla Janáka (Snowboarďáci) vypráví o studentovi astrofyziky Markovi (Matouš Ruml), jež se beznadějně zamiluje do mladé slovenky Stephanie, studující filozofickou fakultu. Bohužel se mu nedaří získat její srdce. Jeho kamarádka se rozhodne zavolat Markovu otci, vydavateli bestsellerů o pravidlech jak získat vysněnou ženu.

Karel Janák s Miroslavem Donutilem

Karel Janák s Miroslavem Donutilem

Markův otec s jeho kamarády začíná připravovat promyšlenou strategii, jak dívku nezkušenému synovi získat. Proti nim stojí protřelý sok, který o dívku snů také usiluje (Jakub Prachař). Markovy kamarády hrají Jan Dolanský, Tereza Nvotová a Petr Buchta.

[sc_embed_player fileurl=”https://www.totalfilm.cz/wp-content/uploads/Hlas-023.mp3″]Karel Janák o obsazení (spusť audio)

Snímek vznikl podle původního italského scénáře, který si koupila producentka Monika Kristlová. Karel Janák k tomu říká: “Totálně jsme jim to překopali, vzniklo deset verzí scénáře a ta výsledná je od italské verze dost vzdálená. Přepsali jsme to do českých podmínek.”

Matouš Ruml

Matouš Ruml

Hlavní představitel Matouš Ruml se proslavil jako Lexa z televizního seriálu Comeback. Otce mu hraje Miroslav Donutil.
Film stál kolem 30 milionů korun. Dívku Markových snů hraje slovenská herečka Kristína Svarinská.“Najít v Čechách neokoukanou a šikovnou herečku je těžké, takže jsem byl nadšený z Kristíny, i když mluví slovensky i ve filmu. Našli jsme ve scénáři uvěřitelný důvod, proč to tak je. Což si myslím zafungovalo”, prozrazuje režisér.

Kristína Svarinská dodává: “Pro mě to byla úžasná zkušenost a velká příležitost. A musím říct, že jsme si všichni sedli. Nejvíc času jsem samozřejmě strávila s Matoušem a Jakubem a moc jsme si to užili”.

Kristína Svarinská

Kristína Svarinská

Podobně jako v případě  Snowboarďáků, pro něž vznikla dnes už legendární skladba On My Head, se na hudbě k nové komedii podíleli Miroslav Chyška a Dan Bárta.

Film bude uveden do kin 20. března v distribuci společnosti Falcon.

připravil: M. Staněk, totalfilm.cz
foto/video: Falcon, Dawson Films © 2014