Febiofest letos nabídne 141 filmů ze 60 zemí

Febiofest začne už za necelých 14 dní. V pražském Cinestaru Anděl proběhne od 20. do 28. března. Na webu festivalu byl již zveřejněn plný program festivalu, obsahující 141 filmů ze 60 zemí, rozčleněných do 18 programových sekcí. Diváci se můžou těšit celkem na 542 projekcí (z toho 436 v Praze). Prodej vstupenek začíná ve středu 12. března ve 12:00.

Iluzionista (foto: archiv)

Iluzionista (foto: archiv)

Kromě promítání ve všech sálech Cinestaru Anděl diváci v programu najdou také projekci v Meetfactory. Významný francouzský host festivalu, animátor a režisér Sylvain Chomet tam 26. března v 19:00 uvede svůj film Iluzionista bude o něm diskutovat s diváky i výtvarníky.

V programu dominuje obsáhlá sekce Panorama světového filmu. V ní bude k vidění například novinka Romana Polanského, držitele Kristiána za přínos světové kinematografii, Venuše v kožichu. Jude Law se představý jako excentrik, který opanoval film Dom Hemingway. V sekci se objeví i 3D podívané Pamplona – běh s býky a Stalingrad, „hru se žánrovými kartami“ představuje německý western Zlato Thomase Arslana.

Febiofest uvede i nejoceňovanější polský film roku, snímek Ida od Pawla Pawlikowského (hosta festivalu v roce 2012). Festivalovou scénou zahýbal Alain Guiraudie filmem Neznámý od jezera, který se v programu také objevuje, a Febiofest se vrací k filmům Kanaďana Denise Villeneuva, který natočil podmanivý film Nepřítel s Jakem Gylenhaalem.

Nepřítel

Nepřítel

Festival pro diváky připravil také průvodce se všemi praktickými náležitostmi. Najdete ho online zde: http://febiofest.cz/cs/neprehlednete/prakticky-pruvodce-divaka-febiofestem-18
Kompletní program najdete zde: http://www.febiofest.cz/cs/program

Tisková konference k letošnímu Febiofestu

Tisková konference k letošnímu Febiofestu

Filmy jsou v programu letošního 21. ročníku festivalu rozmístěné jinak, s důrazem na víkend. „Vycházíme tím vstříc diváckým preferencím,“ říká Fero Fenič, prezident festivalu. Mj. na základě výsledků dotazníkového šetření, provedeného mezi návštěvníky loňského jubilejního 20. ročníku vypadá letošní program jinak a klade větší důraz na projekce v sobotu 22. a neděli 23. března.

febiofest plakát 2014

„Posílili jsme víkendový program, kde promítáme intenzivněji už od dopoledních hodin, a to nejenom dětské filmy Febiofestu Junior. Ve většině sálů o víkendu proběhne pět projekcí za den. Přesunuli jsme do víkendu některé projekce, na které to ve všední den odpoledne diváci nestíhali z práce nebo školy,“ říká programový ředitel Štefan Uhrík.

připravil: JG, totalfilm.cz
zdroj: Febiofest, P. Sladký

  1. […] také: Febiofest letos nabídne 141 filmů ze 60 zemí Febiofest odtajnil další hosty a střípky z programu Febiofest má předsedu poroty a dalšího […]

Comments are closed.