Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NEJKRÁSNĚJŠÍ A NEJDOJEMNĚJŠÍ ANIMÁK ROKU? UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER ROZZUM V DIVOČINĚ?

Jaro na ČT přináší nové krimi, Kancl i docusoap – pracuje se na dalších 453 pořadech

Na Kavčích horách vzniká 453 nových projektů. Na první pohled ohromné číslo nových pořadů schválila v roce 2013 programová rada ČT. Vedle dramatické tvorby spadá téměř polovina z nich do žánru dokumentu. Významně se zvýšila i tvorba pořadů o kultuře a umění.

Pokračování se dočkají úspěšné projekty představené v loňském roce, jako byly Nevinné lži a teď na jaře druhá řada cyklu Škoda lásky. Investice do vlastní tvorby, schválené v roce 2013, stoupla téměř na čtyřnásobek oproti roku 2012.

Kancl (foto: ČT)

Kancl (foto: ČT)

Televize na jaře na obrazovku přinese i českou verzi kultovního sitcomu Kancl v režii Milana Šteindlera. V hlavní roli se objeví Václav Kopta jako ekvivalent Rickyho Gervaise (britská verze) nebo Steva Carella (americká verze). Na obrazovce se objeví krimiseriál Vraždy v kruhu s Ivanem Trojanem nebo Clona s Vicou Kerekes, ale i dvoudílný film o Janu Husovi, který napsala Eva Kantůrková. ČT ale také klade čím dál větší důraz na dokumentární tvorbu.

Clona (foto: ČT)

Clona (foto: ČT)

Ambici otevřít veřejnou debatu na téma motivace žáků a kvality vzdělání má docureality Třída 9. A, téma mentálního postižení nastíní pohledem bez sentimentu série nazvaná Pět statečných. Kultuře a subkultuře se věnuje snímek mapující jednu sezónu divadla Semafor či cyklus Kmeny Vladimíra 518, ve kterém se vedle sebe objeví kulturisti i punkeři, hiphopeři i gothici. Žánr aktuální publicistiky zpracovává druhá série cyklu Český žurnál, reflektující zásadní společenské a politické jevy a události.

Pečený sněhulák (foto: ČT)

Pečený sněhulák (foto: ČT)

Na tradice pořadu Česká Soda mají ambici navázat půlhodinové díly nekompromisní zábavy Pečený sněhulák v režii Jakuba Koháka. Z ryze českého prostředí a českého humoru vychází také bilanční dokument o poslední sezóně legendárního divadla Semafor, zábavná skoro-soutěž s pěticí českých komiků Boj o koláč, ale i pořad, který chce využít oblíbeného Hurvínka k tomu, aby naučil dětské diváky základní anglická slovíčka a fráze. Pro děti bude Česká televize natáčet i další klasickou pohádku a komedii o tom, jak těžké je uloupit několik obrázků z místního muzea.

Boj o koláč (foto: ČT)

Boj o koláč (foto: ČT)

„Česká televize se neustále vyvíjí. Na jedné straně sleduje současné trendy na celosvětovém televizním trhu a snaží se to nejlepší z nich absorbovat i do své původní tvorby, na straně druhé navazuje na vlastní tradici a aktualizuje ji tak, aby odpovídala soudobým nárokům,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „Když jsme před dvěma lety zaváděli systém tvůrčích producentských skupin, věděli jsme, že zásadně měníme způsob, jakým se do té doby v České televizi o původní tvorbě přemýšlelo. Byl to náročný úkol, ale úspěchy, kterých některé naše nové projekty nyní dosahují u diváků, kritiků i porot mezinárodních festivalů, jsou pro nás jasným důkazem toho, že jde o změnu, která České televizi prospívá.“

připravil: MS, totalfilm.cz
foto/video: Česká televize © 2014

nove-projekty

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast