Viděli jsme novou kriminálku CLONA – startuje v pondělí na ČT1

Další novou kriminálku připravila pro své diváky od pondělí 28. května Česká televize. Nový krimiseriál Clona natočil podle scénáře Marka Epsteina režisér Tomáš Řehořek. Vypráví příběh mladého fotografa a filmaře Romana (Kryštof Hádek), kterého nevzali na uměleckou školu. Přes svého otce se dostal ke kriminální policii jako fotograf – dokumentarista.

Clona (foto: ČT)

Clona (foto: ČT)

Potkává zde zajímavé kolegy (Viktor Preiss, Vica Kerekes, David Novotný, Rostislav Novák) a po náhlé smrti otce zůstává sám se svou matkou (Taťjana Medvecká).
Seriál vznikl během sedmdesáti natáčecích dnů. Štáb točil ve více než stovce lokací. Hraje v něm na 150 herců, 600 komparzistů a 95 kaskadérů.

Clona (foto: ČT)

Clona (foto: ČT)

Od začátku natáčení do jeho uvedení uplynul přesně rok, což je shodou okolností také doba po kterou se seriál odehrává.
Uvedeno bude sedm dílů počínaje pondělím 28. dubna. ČT nám pustila třetí díl o únosu bývalé přítelkyně hlavního protagonisty.

Novinka se nedá přímo srovnat s Případy 1. oddělení (dnes ČT oznámila, že chystá druhou řadu), které Cloně předcházely. Vizuálem a zpracováním má blíž k sérii Cirkus Bukowsky. Jednotlivé díly mají podle režiséra rozdílnou dynamiku, podle typu případu i vývoje osobního příběhu hlavního hrdiny. Nástin vizuálu můžete ostatně sami posoudit na fotkách, které vám nabízíme. Výsledná postprodukce se od nich téměř neliší.

Clona (foto: ČT)

Clona (foto: ČT)

Vica Kerekes – Co Vás přesvědčilo, abyste roli Nikoly v Cloně vzala a jaká byla spolupráce s Tomášem Řehořkem?
Miluji akční věci a práci v terénu a taky že jsem byla jedinou ženou ve vyšetřovacím týmu, to mně okamžitě přesvědčilo. Která herečka by takovou práci nepřijala? S Tomášem se mi pracovalo skvěle. Stačilo, když něco naznačil, a já to hned pochopila a udělala, byli jsme napojení. Umí taky herce motivovat a pochválit. A mám ráda tu jeho dětinskost.

čt1Díl, který jsme měli možnost vidět má velmi slušnou dynamiku, střih i působivou kameru. Režijně velmi dobře zvládnutá epizoda. Jednotlivé postavy jsou zajímavé a pro diváka přitažlivé. Nuda ani hluchá místa.
Nový seriál opět potvrzuje snahu ČT akcentovat filmovou cestu. Vizuálně, přístupem k natáčení i obsahově se rozdíly mezi filmovým a televizním pojetím zcela stírají. A to je jenom dobře.
Pro ČT seriál realizovala Film Brigade, která má ve svém portfoliu například Letiště, Zázraky života nebo Základku.
[usr 8]
Premiéra: pondělí 28. dubna ve 20:00 na ČT1

Martin Staněk, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: © Česká televize, 2014
zdroj: ČT, Jakub Fürst

Clona
Česko, ČT, 2014 (7×52 min.)
Režie: Tomáš Řehořek
scénář: Marek Epstein
kamera: Jan Cabalka
producent: Petr Bílek, Filmbrigade, s.r.o.
kreativní producent ČT: Jan Lekeš
hrají: Kryštof Hádek, David Novotný, Vica Kerekes, Rostislav Novák, Viktor Preiss, Taťjana Medvecká
  1. Prosím vás, poučte mě někdo, proč hlavní hrdina natáčí video foťákem a ne kamerou?

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.