Nepřehlédněte

BD Recenze | Gravitace je stejně úchvatná i na Blu-ray

Gravitace patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co nás minulý rok v kinech čekalo. Svým způsobem se jedná o přelomový film, ačkoliv bez třetího rozměru už se nedá mluvit o plnokrevném zážitku. Proto vám dnes přinášíme recenzi BD verze 3D. V krabičce samozřejmě nechybí ani klasická 2D placka.

Gravitace (foto: WB)

Gravitace (foto: WB)

Sandra Bullock (Dr. Ryan Stone) se vydává na svou první vesmírnou misi po boku veterána George Clooneyho (Matta Kowalskiho). Během výstupu do volného prostoru se ale stane nečekaná katastrofa. Úlomky od sestřeleného ruského satelitu zničí americký raketoplán. Oba astronauti se ocitají sami ve vesmíru odkázáni jeden na druhého. V nekonečném vesmíru bojují z posledních sil o záchranu.

filmgame logo podvideo

Každá vteřina má své opodstatnění. Od začátku až do konce film letí jako neřízená střela, občas nám dá na chvíli vydechnout, aby se zase naplno rozběhl k nevyhnutelnému konci.
GRAVITACE je doslova napěchována úchvatnými okamžiky, velkými trikovými záběry zdánlivě bez jediného střihu. Filmařská zručnost, zpracování látky a vysoustruženost tohoto díla budí velký respekt.

Celou recenzi samotného filmu najdete zde

OBRAZ

Gravitace bd obalNedávno jsme tu měli disk s dvojkou Hobita. Obraz trojrozměrné edice je stejně dobrý. Křišťálově čistý obraz bez sebemenší drobné chybičky vás ve vašem domácím křesle dokonale uzemní.
Co se týče 2D verze filmu, překvapilo nás, že je minimálně velmi dobře koukatelná. Cuarón se evidentně při natáčení nesoustředil jen na kina a omezené možnosti domácí prezentace ve 3D. Takže dokonalost kamery a táhlých jednozáběrů překvapí svou opulentností i zde.

ZVUK

Zvuk DTS-HD je tradičně skvělý, dynamický a nechybí mu rozsah, včetně vykreslení těch nejmenších detailů.
I tentokrát chválím český dabing. Faktem je, že mnoho postav film nenabídne, takže vás česká verze nepřekvapí špatným obsazením. Geroge Clooney tradičně promlouvá hlasem Jana Kanyzy, českým hlasem Sandry Bullock je už téměř dvacet let Dagmar Čárová.

BONUSY

Menu bonusů Gravitace

Menu bonusů Gravitace

Gravitace BD disk plackaBonusů tentokrát není extrémně mnoho, ale to hlavní nechybí. Ve třech hodinách se dovíte jak se tvůrci popasovali s velmi složitým natáčením, včetně krátkého vědeckého dokumentu. Na disku nechybí krátký film Aninqaaq od režisérova bratra Jonáse. I ten je velmi zajímavý, jak obsahově, tak vizuálně.
Všechny bonusy jsou přeloženy do češtiny, což by měl být v takovémto sběratelském packu standard.

Jakub Gutt, totalfilm.czkoupit
Děkujeme společnosti Film-game.cz za zapůjčení disků k recenzi.

K dispozici je film také na DVD, Blu-ray 2D, Blu-ray 3D-2D Futurepak a Metalpak

GRAVITACE 3D+2D BD
Gravity
Režie: Alfonso Cuarón

Hrají: Sandra Bullock, George Clooney, Eric Michels, Basher Savage
V českém znění: Jan Kanyza – George Clooney (Matt Kowalski), Dagmar Čárová – Sandra Bullock (Ryan Stoneová), Zdeněk Mahdal – Ed Harris (centrála), Apolena Veldová – Amy Warren (kapitánka), Bohdan Tůma – Phaldut Sharma (Shariff), Miroslava Součková, Antonín Navrátil
Režie: Alfonso Cuarón
Kamera: Emmanuel Lubezki
Hudba: Steven Price
Scénář: Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón
Zvukové formáty: česky DD 5.1 / anglicky DTS-HD Master Audio 5.1 NF / hindsky DD 5.1 / japonsky DD 5.1 / maďarsky DD 5.1 / polsky 5.1 Voiceover / rusky DD 5.1 / thajsky DD 5.1 / turecky DD 5.1 / ukrajinsky DD 5.1
Titulky: české, anglické pro neslyšící, arabské, bulharské, čínské, estonské, hebrejské, chorvatské, indonéské, japonské, kantonské, korejské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, rumunské, ruské, řecké, slovinské, srbské, thajské, turecké
Obrazové formáty: 16:9 / 1920×1080 / 2,40 :1
Bonusy: více než 3 hodiny dokumentů o natáčení, vědecký dokument, krátký film režisérova bratra a účast na festivalech