Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

My Street Films už je také v Česku – natočte krátký film a přidejte ho na mapu

Dokumentární portál DaFilms.cz přináší do Česka z Británie populární filmovou mapu. Myšlenka projektu My Street Films spočívá v natočení dokumentu o maximální délce 10 minut ze své ulice či čtvrtě, která je vám blízká. Přihlaste jej na speciální webové stránce www.mystreetfilms.cz a “připněte” k místu vzniku. Váš snímek se díky tomu stane součástí velké filmové mapy, kterou postupně zaplní další příběhy natočené amatérskými i profesionálními filmaři.

Česká verze My street films

Česká verze My street films

„Zúčastnit se může široká veřejnost bez ohledu na filmové vzdělání, dovednosti či použitou technologii. Zájemci mohou přihlašovat dokumentární snímky nejrůznějšího žánru – experimentální, popisné, hrané i jakékoliv jiné. Důležité je především propojení příběhu filmu s konkrétním místem v Praze. Do projektu se v Británii zapojily stovky lidí. Díky tomu získaly Ostrovy originální filmovou mapu, kde jsou místa zobrazena subjektivním pohledem lidí, kteří tam žijí,” říká Diana Tabakov z dokumentárního portálu DAFilms.cz

Britská mapa zaplněná odkazy na dokumenty je k vidění na stránce www.mystreetfilms.com.

Dokumentarista Bohdan Bláhovec natočil první snímek do české mapy

Dokumentarista Bohdan Bláhovec natočil první snímek do české mapy

logo_MY_STREET_CZ4Pražské verze se navíc oproti předloze aktivně zúčastňuje pět předních tuzemských dokumentaristů: Filip Remunda, Ivo Bystřičan, Federico Díaz, Linda Kallistová Jablonská a Bohdan Bláhovec, jehož snímek z Dejvic je prvním příspěvkem české stránky. Nejpovedenější dokumenty přihlášené do 7. září budou uvedeny na MFDF Ji.hlava a získají další věcné ceny. Vítěz navíc bude moci svůj film osobně uvést na londýnském dokumentárním festivalu Open City Docs Fest.
Pro ty, kdo by si na natočení ještě netroufli, připravili pořadatelé možnost do 8. června zaslat vlastní námět, který pak za pomoci workshopů s odborníky natočí.

První filmový příspěvek Bohdana Bláhovce můžete zhlédnout zde:

připravil: MS, totalfilm.cz
zdroj: A. Průchová, J. Sedlák

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast