Recenze | Sousedi válčí, ale mohli přitlačit víc na pilu

Seth Rogen (Mac) jako obtloustlý taťka od rodiny, s malou dcerou a milující manželkou Kelly (Rose Byrne). Proti nim stojí Zac Efron (Teddy) coby šéf studentského bratrstva. Tomu v popředí zdatně sekundují Dave Franco (Podfukáři) a Christopher Mintz-Plasse (Kick-ass 2).

Sousedi (foto: Cinemart)

Sousedi (foto: Cinemart)

Šťastná rodinka dostává jednoho dne nové sousedy. Univerzitní bratrstvo si pronajalo vedlejší dům a manželům s malým děckem začíná pekno na zemi. Časté večírky a nepřizpůsobiví noví sousedé zlikvidují kdysi klidný život na idylickém předměstí.
Ze začátku se noví sousedé spolu dokážou ještě domluvit, ale po čase začíná válka, která nezná hranice…

Sousedi (foto: Cinemart)

Sousedi (foto: Cinemart)

Sousedi jsou na americké komediální poměry ještě vcelku vkusnou podívanou. Tentokrát to příliš není o studentech, i když zde hrají jednu z hlavních rolí. Souboj a skutečně zábavná chemie funguje u Rogena s Efronem bezchybně. Několik scén skutečně stojí za to. Prim v Sousedech nehraje prvoplánový nebo fexální humor. Za to jednoznačně plusové body. Rose Byrne jako Macova manželka je příjemným překvapením.

Málokterá herečka se může kromě Sandry Bullock pochlubit hláškující mluvou. Scénář je k ní v tomto ohledu poměrně štědrý. Komunikace mezi manžely je zábavná i ve chvílích, kdy se relativně nic neděje.
Kontrast usazeného páru a studentského floutka je rozhodně dobrou premisou funkční komedie. Zac Efron už od dob svých teenage začátků dokázal, že si umí sám ze sebe udělat legraci.

Sousedi (foto: Cinemart)

Sousedi (foto: Cinemart)

Rogen si je v komediálních vodách jistý, to je vidět. Obsazení je tu doslova vymazlené, bohužel scénář má místy velmi slabé chvilky a tak neskýtá hercům příliš možností uplatnit jejich nesporné schopnosti.
Sousedi jsou příjemnou komedií, která neurazí. Ale vzhledem k chybějící dynamice a několika prozrazeným pointám v traileru se poměrně rychle vypaří z paměti.

[usr 6]

Martin Staněk, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Cinemart © 2014

Sousedi
Neighbors
Komedie
USA, 2014, 96 min
Premiéra: 29. května 2014 (Cinemart)

Režie: Nicholas Stoller
Scénář: Andrew J. Cohen, Brendan O’Brien
Kamera: Brandon Trost
Hudba: Michael Andrews
Hrají: Zac Efron, Seth Rogen, Rose Byrne, Dave Franco, Jake M. Johnson, Christopher Mintz-Plasse, Lisa Kudrow, Ali Cobrin, Chasty Ballesteros, Craig Roberts, Jesse Heiman, Halston Sage, Danika Galindo, Bobby Moynihan, Carla Gallo, Jason Mantzoukas

Sousedi_Neigbors_poster_plakat

  1. […] Recenze | Sousedi válčí, ale mohli přitlačit víc na pilu […]

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.