Nepřehlédněte

V úterý má slavnostní premiéru Bony a klid 2 – audio rozhovory s herci

Na zítřek se už pilně připravují v pražské Tip Sport aréně. Slavnostní premiéry nových filmů se v našich  podmínkách obvykle konají v komornějších prostorách a pouze pro zvané. VIP budou na slavnostní premiéře filmu Víta Olmera samozřejmě také přítomny. Spolu s nimi si ale atmosféru premiéry můžete užít i vy. Lístky jsou v předprodeji stále k dostání. V souvislosti s pokračováním kultovního filmu z konce 80. let jsme vyzpovídali herce Jakuba Prachaře, Gabrielu Kratochvílovou (Česká miss 2013), Jana Potměšila a Simonu Chytrovou. Všechny rozhovory si můžete online poslechnout v článku.

Bony a klid 2 - první klapka

Bony a klid 2 – první klapka

Gabriela Kratochvílová hovořila o první zkušenosti s filmovým natáčením.

“Nováčka překvapí na natáčení opravdu úplně všechno. To, že se u filmu čeká, já jsem opravdu zažila takové to věčné čekání od večera do rána. Strašných hodin na nohou… Ale je to práce, takže s tím jsem se vypořádala normálně. Byla jsem nadšená z technické části, překvapilo mě, jak se některé záběry natáčely jednoduše a rychle. A kolik kafe se dá při natáčení denně vypít! Neuvěřitelné množství!”

Jakub Prachař promluvil o své herecké kolegyni, prvním díle i o dojmech z natáčení.

“Přečetl jsem si scénář. Zjistil jsem, že to je dobrý. Přestože je dvacet let od revoluce, tak je mnohdy vidět, že to ještě není dost. Než se tyhle struktury vymítí, tak to bude ještě chvíli trvat. Ta dvojka je hlavně o tom, že tady mezi námi pořád jsou a ještě dlouho budou…”

Jan Potměšil hovořil o svém nadšení ze setkání s kolegy po dlouhých letech. Zmínil ale i kameramana Otu Kopřivu, který natáčel první díl a předčasně zemřel před koncem natáčení.

“Kameraman Ota Kopřiva byl nedílnou součástí tvůrčího tandemu prvního dílu. Chybělo nám několik obrazů, asi 3 až 4 natáčecí dny. S velkou pokorou ho nahradil Honza Malíř a v tom Otově stylu dotočil zbytek. Nechtěl být ani v titulcích. Ve výsledku to vůbec není poznat. Udělal to tenkrát z piety a profesionálně ten film dotáhl tak, aby to dílo Oty Kopřivy na tomhle filmu bylo dokončeno. Jsem rád, že to tady můžu říct a převyprávět tenhle příběh, na který se možná už pozapomnělo.”

Simona Chytrová prozradila, že první díl Bony a klid stojí za jejím seznámením s manželem a režisérem Vítem Olmerem.

“Jeli jsme s divadlem do Moskvy na Dny Prahy. Vítek tam byl právě s filmem Bony a klid. A tam jsme se seznámili. (…) Byla jsem taky ráda, že jsem pro dvojku mohla dělat kostýmy, protože to je moje hlavní doména. Jinak ve filmu Bony a klid 2 hraju bordelmamá…”

Režisér Vít Olmer prozradil genezi prvního i druhého dílu.

“Schvalování u prvního dílu probíhalo tak, že ho samozřejmě chtěli zakázat, ale veksláci mezitím získali kopii filmu z laboratoří na Barrandově a začali ho na videokazetách prodávat po pětistovce, takže vydělali neskutečné peníze. Takže pak na jedné schvalovačce vstal jeden z osvícených soudruhů a řekl: Soudruzi, to už nemůžeme zastavovat, poněvadž už to půl národa vidělo a vypadali bychom jako blbci…”

Vstupenky na slavnostní premiéru si můžete zakoupit v předprodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.cz a Ticket Portal – www.ticketpotral.cz.
Distribuční premiéra ve všech ostatních kinech od 22. května.

Bony a klid 2 banner filmgame

připravil: AC, MS, totalfilm.cz
foto/video: Bontonfilm, 2 media, NOGUP © 2014

%d blogerům se to líbí: