Zejtra napořád má trailer – do kin vejde v červenci

Nový český film Rudolfa Havlíka chce na plátna podle slov režiséra přivést konečně zajímavou mužskou postavu. Obchodníka Petra, o kterém je řeč, hraje Pavel Batěk, jeho nejlepší kamarádku Terezu Vica Kerekes a kamaráda Pavla Filip Blažek.

„Chtěl jsem přivést do filmu mužskou postavu, která bude zajímavá, protože si myslím, že v českých filmech chybí silné mužské charaktery. Většinou jsou to ublížení, potrhlí, debilní nebo asexuální tvorové, na které mě nebaví se dívat. A to, že všichni chceme změnit svůj život a máme své sny, mi přijde logické, protože věřím, že v koutku duše si to přejeme v jisté míře všichni,“ říká režisér Rudolf Havlík.
Zejtra napořád (foto: Falcon)

Zejtra napořád (foto: Falcon)

Petr Kraus cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajímavého výdělku do práce. Mezitím si na dálku před návratem domů domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. V Česku zjistí, že zkazil celou zakázku a má jen několik dní na to, aby věci uvedl do pořádku.

Zejtra napořád (foto: Falcon)

Zejtra napořád (foto: Falcon)

Svých schůzek naslepo se ale nevzdává i přesto, že to jeho nejlepší kamarádka Tereza nevidí ráda. Petr vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Na cestu, která mu možná změní život a kde si uvědomí, že před problémy nemůže utíkat věčně, protože ty si jej vždy nakonec najdou. A protože všechny důležité věci jsou v našich snech, je možné, že se splní i ten Petrův.

Zejtra napořád (foto: Falcon)

Zejtra napořád (foto: Falcon)

Snímek se natáčel v Plzni, Brně, Praze, Ostravě a zamířil i do dalekého Hong Kongu, který poskytl filmu neopakovatelnou atmosféru daleké Asie.

Režie filmu je dílem debutanta Rudolfa Havlíka, o kterém český filmový svět ještě doposud neslyšel. Spisovatel, cestovatel a blogger natočil svou prvotinu podle vlastního scénáře, zčásti inspirovaného osobně prožitým cestováním po Asii a hledáním pocitu domova v České republice.
Do kin film vejde 17. července 2014 v distribuci společnosti Falcon.

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: Z. Janáková, U. Donátová
foto/video: Falcon © 2014

%d blogerům se to líbí: