Nepřehlédněte

První dojmy | Magický hlas rebelky – hlavně se nelitovat!

Dnes odpoledne proběhne v Karlových Varech premiérová projekce nového filmu Olgy Sommerové Magický hlas rebelky (15.30 – malý sál Thermal – 223). Hlavní postavou filmu je legendární zpěvačka Marta Kubišová, která doplatila na svůj statečný osobní postoj po okupaci Československa v roce 1968. Zpěvačka se ve filmu potkává se svými přáteli z Charty 77 Danou Němcovou, Pavlem Kohoutem, Vlastou Třešňákem nebo Jaroslavem Hutkou. Ve filmu vystupují i její další kamarádi Milan Hein, Václav Neckář, Petr Malásek, Karel Štolba nebo Fero Fenič.

Banner_KV_hlavní strana2

Sommerová ve filmu nenabízí pouze pohled na zpěvaččin politický osud a pád velmi dobře rozjeté pěvecké kariéry. Kubišová dává nahlédnout i do osobního života, mluví o ztrátě dítěte, která ji velice zasáhla.
Listuje také svazkem “Chalupnice”, který na ni vedla Státní bezpečnost. Snímek nahlíží na život Marty Kubišové velmi zpříma. Ukazuje kolik nesnází musela zpěvačka během dvaceti let zákazu a ústrků překonat. Kubišová zůstává přesto nad věcí, dokonce i o výsleších v Bartolomějské mluví pobaveně. Dojímá se jedině, když mluví o své mamince nebo dceři. Nehořekuje nad svým osudem, ničeho nelituje. Zajímavý je i pracovní i přátelský svazek pojící nově Kubišovou s Anetou Langerovou.

Magický hlas rebelky - Aneta Langerová a Marta  Kubišová

Magický hlas rebelky – Aneta Langerová a Marta Kubišová

Po projekci v 17.00 bude přítomna delegace k filmu. Diváci i novináři budou moci s Martou Kubišovou i Olgou Sommerovou o filmu diskutovat.

Do kin přinese film distribuční společnost A – Company Czech 17. července.

připravili: MS, AC, totalfilm.cz
zdroj: A-Company, T. Hrušková, M. Reková (4press)

%d blogerům se to líbí: