Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Joseph Gordon-Levitt bude chodit po laně mezi věžemi Dvojčat

Minulý týden skončilo natáčení snímku Chůze po laně (The Walk). Film v režii Roberta Zemeckise vypráví skutečný příběh mladého snílka, který se odvážil nemožného – přejít nezákonně po provazu mezi věžemi Světového obchodního centra. V hlavní roli se představí Joseph Gordon-Levitt. Autorem scénáře je Zemeckis, společně s Christopherem Brownem. Snímek bude mít v českých kinech premiéru 1. října 2015.

Chůze po laně (foto: TriStar)

Chůze po laně (foto: TriStar)

Ukončení natáčení proběhlo den před 40. výročím Petitova provazochodeckého přechodu mezi věžemi WTC, který se uskutečnil 7. srpna 1974.
Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést.

Chůze po laně (foto: TriStar)

Chůze po laně (foto: TriStar)

Robert Zemeckis, režisér tak výjimečných snímků, jakými byli Forrest Gump, Trosečník, Návrat do budoucnosti, Polární expres či Let, znovu využívá nejmodernějších technologií, aby divákům předložil emocionální příběh s výjimečnými aktéry. Díky inovativním fotorealistickým technikám a magii 3D technologií IMAX slibuje unikátní filmový zážitek, který dá návštěvníkům kin možnost na vlastní kůži zažít pocity člověka, který se ocitl na samé hranici nebe. Film je vyznáním lásky Paříži a New Yorku sedmdesátých let, ale především také věžím Světového obchodního centra.
Ve filmu se dále objeví James Badge Dale, Ben Schwartz, Charlotte Le Bon, Clément Sibony a César Domboy. Hudbu složil Alan Silvestri.

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: M. Žurková, Falcon
foto: TriStar Pictures, Takashi Seida

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast