Nálož nových seriálů, filmů, dokumentů i nové magazíny – to je podzim v ČT

Téměř 200 premiérových hodin původní tvorby, čtyři seriály, cykly televizních filmů, nové zábavné pořady, pět nových docusoap, dokumentární série a devět premiér kultovních seriálů. To vše a ještě něco navíc nabídne od 1. září svým divákům Česká televize. Svou novou podzimní nabídku prezentuje jako “Velký podzimní festival ČT”.

Tisková konference v ČT (5. 8. 2014)

Tisková konference v ČT (5. 8. 2014)

“České televizi se daří. Déčko a ČT24 patří k nejsledovanějším kanálům tohoto druhu v Evropě. Máme z toho radost”, otevřel prezentaci podzimního schématu generální ředitel ČT Petr Dvořák.

“Zatímco diváci se na komerčních televizích dozví, jak se daří všemožným lékařům z všemožných ordinací, my vytváříme každý den alternativu. Takže v domácnostech čeká diváky zřejmě boj o ovladač”, pokračuje generální ředitel. „Vytvořili jsme fantazijně-investigativní seriál o vodnících, vztahový příběh ze soudnického prostředí i klasický sitcom. Tato pestrost jasně ukazuje, že na poli hrané tvorby Česká televize v tuto chvíli udává trend. To konečně dokazuje i úspěch loňských novinek Cirkus Bukowsky a České století, které letos budou pokračovat ve své druhé řadě a pokračování se na ČT1 dočkal i cyklus  Nevinné lži.“

V pondělí na diváky čeká nový detektivní seriál Život a doba soudce A. K (v hlavní roli David Švehlík) a sitcom Kancl s Václavem Koptou, který natočilo brněnské televizní studio podle kultovní britské předlohy (v prosinci). Před Vánoci odstartuje druhá řada kritiky i diváky chváleného noir seriálu Cirkus Bukowsky (ve středu a také v pondělí večer).

Páteční prime-time už od září obsadí vodnický seriál Neviditelní s Jiřím Bartoškou, Luďkem Sobotou či Jiřím Langmajerem. Druhou řadu mají krom Cirkusu Bukowski i Nevinné lži (objeví se v nich mimo jiné také Regina Rázlová, která poslední dobou zažívá nebývalý comeback) nebo historický cyklus Pavla Kosatíka a Roberta Sedláčka České století. Na obrazovce se objeví i novinka Jiřího Stracha Osmy, která zaujala diváky Finále Plzeň i právě skončené LFŠ v Uherském Hradišti.

Čtěte také:
Konec vodníků v Čechách nenastal – Nový seriál Neviditelní v září v ČT

Na milovníky absurdního humoru na hraně trapnosti čeká i česká verze formátu Malá velká Británie – česká obdoba se jmenuje Pečený sněhulák a v hlavních rolích se objeví Jakub Kohák a Roman Štabrňák. Dalším novým formátem ztřeštěné zábavy je klání humoristů v Boji o koláč.

S druhou řadou se vrací i magazín Herbář. Na obrazovce se objeví nový cestopis s názvem Bedekr (středa 21.30) se Sandrou Pogodovu a Petrem Rajchertem. Na obrazovce se objeví dokumenty studentů FAMU, další řada cyklu Pološero či nový zábavný magazín pro celou rodinu Ivety Toušlové Gejzír. Za zmínku rozhodně stojí velký dokument o Češích za První světové války Raport o velké válce.

Déčko nabídne jedenáct nových projektů vlastní tvorby a čtyři zahraniční novinky. S novou řadou se vrací legendární večerníček Štaflík a Špagetka. Svou novinku má na Déčku Michal Malátný z kapely Chinaski. S dětmi bude léčit písničky v pořadu Písničky doktora Notičky.

Štaflík a Špagetka - nové díly (foto: ČT)

Štaflík a Špagetka – nové díly (foto: ČT)

Vlajkovou lodí ČT Art bude na podzim především dokumentární cyklus Fenomén Underground, který mapuje v 39 dílech zakázanou kulturu v době komunismu. Na obrazovce se objeví i nové díly Šumných stop s Davidem Vávrou. Hned na začátku září bude Art přenášet divadelní hry a kabarety, které připravuje producent Čestmír Kopecký. V televizi se objeví i všech 9 nově natočených symfonií Antonína Dvořáka, které orámuje komentář Jiřího Bělohlávka a Marka Ebena.

Diváci nepřijdou ani oblíbené zahraniční seriály. Vrací se Hra o trůny, Borgiové, Ve jménu vlasti, Panství Downton, Zločin a další.

MS, totalfilm.cz
zdroj: Česká televize

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.