Praha je poprvé dějištěm čínského filmu – přiláká k nám turisty

Romance o lásce dvou mladých lidí z Dálného východu s pracovním názvem Jen my víme kde (Somewhere Only We Know) je prvním čínským celovečerním filmem realizovaným v České republice. Od konce června do půlky srpna jej v Praze, v idylických kulisách Starého Města, Malé Strany a v dalších lokacích, natáčí slavná režisérka, scenáristka a herečka Sü Ťing-lej.

Natáčení čínského filmu Jen my víme kde (Praha)

Natáčení čínského filmu Jen my víme kde (Praha)

Milostný příběh zasazený do dvou časových rovin se původně měl odehrávat v Paříži, čínská produkční společnost Kaila Pictures si však nakonec vybrala Prahu. Proč?

„Česká republika má svou vlastní osobitou kulturu, to byl ten nejdůležitější faktor, když jsme se rozhodovali, kde natáčet. Navíc máme velmi silnou podporu ze strany Velvyslanectví České republiky a České filmové komise, zprostředkovali nám setkání s několika tuzemskými produkcemi. Nakonec jsme si coby koprodukčního partnera vybrali Milk & Honey Pictures a myslím, že to byla opravdu dobrá volba,“ odpovídá producent Jackie Jiao.
Herci z filmu Jen my víme kde

Herci z filmu Jen my víme kde

„Před rokem jsme otevřeli vlastní zastoupení v Šanghaji, a jak se nyní ukazuje, byl to správný krok. Samozřejmě nás těší, že koproducentem prvního čínského celovečerního filmu natáčeného v České republice se stala právě naše společnost. Velmi příjemným překvapením je bezproblémová a upřímná komunikace od samého začátku spolupráce,“ reaguje Tomáš Krejčí z filmové produkční společnosti Milk & Honey Pictures.

Jméno Sü Ťing-lej, která film Jen my víme kde nejen režíruje, ale je také autorkou scénáře, koproducentkou a ztvárnila jednu z rolí, zaručuje, že snímek se po své valentýnské premiéře 14. února stane kasovním trhákem s milionovou návštěvností. Obrovský zájem vzbudilo už samotné natáčení. Postřehy Sü Ťing-lej na sociální síti Weibo (čínský Twitter) si bezprostředně po zveřejnění přečetlo přes 200 milionů lidí a necelých 6 milionů ho komentovalo.

Není divu, Sü Ťing-lej patří k největším hvězdám současné Číny. Dosud natočila pět celovečerních filmů, za které získala řadu prestižních domácích i mezinárodních ocenění a které v Číně vidělo přes 97 milionů diváků. Prahu navštívila poprvé, a jak říká producent Jackie Jiao, do české metropole se zamilovala, chce se sem brzy vrátit a odpočívat při toulkách historickým centrem.

Dá se předpokládat, že film Jen my víme kde přiláká do České republiky nejen další čínské produkce, ale především turisty. Dosavadní zkušenosti totiž potvrzují, že asijští diváci rádi navštěvují místa, kde se odehrává jejich oblíbený film. Praha by se tak pro ně v dohledné době mohla stát vyhledávanou turistickou destinací.

připravil: AC, totalfilm.czicon_csfd
zdroj: 2media – A. Titzová, Milk and Honey

Comments are closed.