Za dva týdny se vrátíme do Sin City v pokračování kultovního filmu

Necelých 10 let nechali Frank Miller s Robertem Rodriguezem čekat fanoušky filmového Sin City na pokračování. Dvojka s podtitulem Ženská, pro kterou bych vraždil se do kin chystá už za dva týdny. Marketing filmu je už delší dobu v plném proudu, nese s sebou spoustu novinek, teaser materiálů i jeden skandální plakát s Evou Green, který samozřejmě díky jeho americkému zákazu posléze viděli úplně všichni. Natáčení Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil začalo v říjnu 2012.

Sin City: Ženská pro kterou bych vraždil

Sin City: Ženská pro kterou bych vraždil

Sladit volné termíny klíčových herců se ukázalo jako problém, a tak Rodriguez zvolil techniku, kterou používá při natáčení většiny svých filmů – skupinové scény natočil s každým z herců zvlášť. Mnozí z herců, kteří se na plátně objevují spolu, se na place tedy vůbec nemuseli potkat.

Frank Miller a Robert Rodriguez na prezentaci filmu na letošním Comic-Conu (foto: archiv)

Frank Miller a Robert Rodriguez na prezentaci filmu na letošním Comic-Conu (foto: archiv)

Když se objevil Josh Brolin a ptal se, kde je Mickey Rourke, řekl jsem, že už má hotovo. A on: „Všechny scény mám s Mickeym! Vláčí mě po městě, pijeme spolu a vozí mě v autech!“ Povídám mu: „Já vím. Až se k tomu dostaneme, na něco přijdu, mám už praxi,“ vzpomíná Rodriguez.

Návrat do Sin City je zároveň prequelem i sequelem předchozího dílu, jelikož tři ze čtyř epizod, které v pokračování uvidíme, předcházejí událostem prvního filmu. Postavy, které v Sin City přišly o život, jako je mlátička Marv (Mickey Rourke), prostitutka Goldie (Jamie King) nebo čestný polda Hartigan (Bruce Willis), se tak vracejí na scénu.

Rodriguez s Millerem zvolili za ústřední příběh nejoblíbenější knihu komiksové série Ženská, pro kterou bych vraždil z roku 1993 (komiksoví fanoušci znají druhou knihu i pod původním názvem Dáma, pro kterou se zabíjí). Na plátno tak vkročí jedna z nejďábelštějších postav Sin City – neodolatelná královna manipulace, božsky krásná femme fatale Ava Lord (Eva Green). Krom toho se diváci dozvědí, jak její bývalý partner, soukromý detektiv Dwight McCarthy (po Cliveu Owenovi roli přebírá Josh Brolin), přišel ke své přeoperované fasádě.

 „Máme tu temný a tragický milostný příběh muže a jeho osudové lásky, zrady a viny, tedy vše, co milujeme na noirových filmech. Je to příběh, na který jsem opravdu pyšný a který má i Robert velmi rád,“ vysvětluje autor předlohy Frank Miller. „Řekli jsme si: Pojďme diváky překvapit, aby si v komiksovém knihkupectví nemohli koupit knihu a přečíst si, co pro ně chystáme,“ říká Rodruguez.
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Pro navození té správně temné atmosféry se tvůrci rozhodli otevřít film opět příběhem ranaře Marva – povídkou Prostě takovej normální sobotní večer z Millerovy šesté knihy Chlast, děvky a bouchačky, v níž se Marv probere z bezvědomí uprostřed dálnice a snaží se rozpomenout na nepříjemné setkání se skupinkou mladých spratků, jejichž mrtvá těla se válí kolem.

Zatímco při tvorbě Sin City se tvůrci striktně drželi Frankových knih, do druhého filmu se rozhodli zakomponovat dva zcela nové příběhy.

Povídka The Long Bad Night tak uvádí na scénu novou postavu mladého arogantního gamblera Johnnyho (Joseph Gordon- Levitt), který přijíždí do Sin City, aby se pokusil přehrát v pokeru nejmocnějšího zlořáda Sin City, senátora Roarka (Powers Boothe), za což si vyslouží nepěkně zmalovaný obličej.

Čtěte také:

Eva Green čelí humbuku kolem erotického plakátu k Sin City 2

Druhou povídkou vytvořenou speciálně pro film je Nancy´s Last Dance. Vrátíme se v ní k příběhu exotické barové tanečnice Nancy Callahan (Jessica Alba) a vztahu s jejím zachráncem, policistou Johnem Hartiganem (Bruce Willis). Čtyři roky poté, co Hartigan spáchal sebevraždu, aby zachránil Nancy před smrtí, se kdysi nevinná plavovlasá dívka plná nadějí mění ve zjizvenou černovlasou bohyni pomsty, která jde po muži, kterého viní za Hartiganovu smrt. Marv, který už se nemůže dívat na to, jak psychicky rozložená žena, která v halucinacích rozmlouvá s mrtvým Hartiganem, ztrácí kontrolu, nabídne Nancy své služby.

Premiéra v distribuci A-Company Czech je naplánována na 4. září 2014.

připravil: MS, totalfilm.cz
zdroj: A-Company-Czech, T. Hrušková