Pohádkář představuje trailer a plakát – do kin jde za dva měsíce

Za necelé dva měsíce (6. listopadu) vstoupí do kin nový film Vladimíra Michálka Pohádkář. Vznikl na motivy bestselleru Barbary Nesvadbové, podle scénáře Marka Epsteina. V hlavních rolích se představí Jiří Macháček, Anna Geislerová, Matěj Hádek a poprvé v českém filmu hvězda světového modelingu Eva Herzigová.

Kapitán Rott (Matěj Hádek) postupně odhaluje milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová). Pro Pohádkáře jsou ženy výzvou, vášní i inspirací, jsou objektem lásky i lži, lži, kterou buduje s takovou samozřejmostí, že si ji vlastně ani neuvědomuje. Ve svém světě je tím, kým zrovna chce být, zde platí pouze tady a teď, zapomíná se, co bylo včera a nečeká na to, co bude zítra. Pohádkářovu šarmu se tak lehce podléhá.

Pohádkář (foto: Nova)

Pohádkář (foto: Falcon)

„Pro mě je to příběh o vášni, která může být spalující a která si dříve nebo později vybere svou daň,“ představuje režisér Vladimír Michálek film. „S vášní se nedá kalkulovat, je to velice špatný obchodní artikl. Doufám, že tohle se nám podařilo do filmu dostat.“

„Karla je žena ve středním věku, která si uvědomí, že nikdy neprožila tu pravou lásku a v tomhle ztroskotanci ji najde…a prožívají spolu vášeň, ty krásné věci, které by si měli prožít všichni,“ přibližuje svou postavu Eva Herzigová.

Pohádkář (foto: Falcon)

Pohádkář (foto: Falcon)

„Já hrozně ráda hraju vedlejší role, protože dávají člověku větší volnost, je na vás menší tíha… A navíc Dana je taková peprná a ostrá, a to jsou pro herce odměny, to se hezky hraje,“ říká o úloze právničky Dany, která je druhou životní partnerkou Pohádkáře herečka Aňa Geislerová

JG, totalfilm.cz
foto/video: Falcon © 2014
zdroj: U. Donátová, Z. Janáková

Pohadkar_plakat