Nepřehlédněte

Poslední klapka pohádky Sedmero krkavců padla v sobotu (video)

53 dnů završila sobotní poslední klapkou režisérka Alice Nellis natáčení nové pohádky Sedmero krkavců. Realizace začala v květnu 2014 a filmači vystřídali několik lokací, včetně slovenského skanzenu Zuberec, hradu Zvíkov a dalších exteriérů. Režisérka po celou dobu kladla důraz na výpravnost a věrohodnost.

Sedmero krkavců

Sedmero krkavců

„Krkavců se bát nemusíte“ vzkazují Alice Nellis spolu s producentkou filmu Ester Honysovou. Nové zpracování Sedmera krkavců podle námětu pohádky Boženy Němcové slibuje nejen akční napětí, ale i překvapivý humor a veselé zpracování známé pohádky, kterou si velká část diváků a čtenářů mylně spojuje s temným televizním zpracováním z devadesátých let.

„Od začátku jsme pohádku vnímali především jako napínavý, ale přitom i veselý film, který svým příběhem dokáže v dětech, ale i jejich rodičích vzbudit napětí a emoce. Mám ráda pohádky, jejichž hrdinové jsou uvěřitelní a taky zábavní,“ dodává Alice Nellis.

Jednu z hlavních rolí zlé královny dostala Sabina Remundová: „Můj velký dík a obdiv patří Alici. Je to radost a štěstí hrát tak krásnou roli, jakou mi svěřila. Všem, kteří se s největší pečlivostí , profesionalitou a pílí podíleli na vzniku pohádky, děkuji. Bude se mi stýskat!“

Sedmero krkavců

Sedmero krkavců

„Pohádku nyní čeká několikaměsíční postprodukce. Náročná bude především hudební stránka, které se ujme skladatel Michal Novinski. Vzhledem k tomu, že je hlavní představitelka velkou část filmu němá, potřebujeme tato místa doplnit silnou a emocionální hudbou“ upřesňuje Ester Honysová.
Distributor filmu společnost BIOSCOP plánuje premiéru v únoru 2015, téhož roku bude Sedmero krkavců vánoční pohádkou v televizi Prima.

připravil: JG, totalfilm.cz
zdroj: Bioscop