Nepřehlédněte

Hobit: Šmakova dračí poušť – Recenze prodloužené verze BD a DVD

Za necelé dva týdny nás Peter Jackson obšťastní vyvrcholením hobití ságy. Jako v loňském roce přichází i nyní krátce před premiérou nového a posledního dílu prodloužená verze předchozího filmu. Je tu Hobit: Šmakova dračí poušť – prodloužená verze.

Hobit_smakovadracipoust_prodlouzenaverze

Bezmála 25 minut prodloužených či nových scén je asi největším lákadlem této edice. A pak také samozřejmě pořádná nálož hodin bonusových materiálů, na které Peter Jackson myslí tradičně už v průběhu natáčení. Obecně se dá říct, že větší prostor dostaly postavy, na které se v kinoverzi moc nedostalo a my je tak máme možnost poznat víc. Asi největší radost jsem měl z vydatného přídavku Medděda, který na mne při čtení předlohy udělal asi vůbec největší dojem. Objevuje se tu také Thorinův otec Thrain. Toho jsme přitom v kinoverzi neviděli vůbec. I Jezerní město získává v nové verzi podstatně větší prostor a najednou působí mnohem vykresleněji.

Ukázka nové scény s Thrainem

Ve vysokém rozlišení je k dostání 2D edice, 3D edice, 3D edice s figurkou a  3D edice s thorinovým klíčem. Pro milovníky Hobita, kteří stále smaží DVD je k dispozici i verze s bez HD obrazu a zvuku.
3D edice obsahují na dvou discích film ve třetím rozměru, na jednom disku je 2D verze a na zbylých dvou bonusové materiály. 2D verze je pochopitelně o dva disky chudší a DVD edice obsahuje opět disků pět.

Hobit: Šmakova dračí poušť (foto: WB)

Hobit: Šmakova dračí poušť (foto: WB)

Obraz

Tady má samozřejmě smysl bavit se pouze o Blu-ray verzi. Kvalita přepisu je vynikající, z logického důvodu je nejlepší právě 3D verze s vyšším datovým tokem. Uložena je kvůli tomu i na už zmiňovaných dvou discích. I ve tmavých scénách se daří dobře vykreslovat detaily a celkovou hloubku obrazu nijak nesráží ani fakt, že druhý film je podstatně temnější a šedivější než první díl.

Zvuk

DTS HD master samozřejmě nemá konkurenci a poskytuje divákovu uchu ten nejlepší zážitek. I nejdrobnější detaily mají ve vašem obýváku svoje místo, samozřejmě za předpokladu že disponujete patřičnou aparaturou.

Bonusy

Bonusů je tady opravdu hodně. Peter Jackson není jen mistrem tolkienovských adaptací ale i bonusů. Málokomu se podaří Jacksona na tomto poli trumfnout. Na video verze i extended se myslí už při natáčení a na obsahu disků je to jednoduše poznat. Celková stopáž všech bonusů dosahuje úctyhodných 13 hodin a 18 minut.
Všechny jsou obstojně otitulkovány. Najdete tu dokumenty z příprav, samotné produkce a dosyta se nakrmíte i Jacksonovu inspirací a názorovým střetem s fanoušky i odpůrci.

Vzhled nosičů

Speciální edice s figurkou trpaslíků obsahuje samotnou figurku, která se povedla. Postavičky trpaslíků v sudech vypadají přirozeně a kýčovitý je tenhle “dáreček” tak akorát. Edice s Thorinovým klíčem obsahuje krom krabičky s disky právě samotný klíč. Vypadá bytelně a skutečně je kopií toho filmového. Papírové krabičky do kterých se BD sety vsouvají jsou pěkné, na přebalu je plastový 3D objekt s drakem Šmakem (vyrobeno stejnou technologií jako například populární 3D záložky do knih).

Hobit: Šmakova dračí poušť – prodloužená verze lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samotné disky jsou ale vloženy do PVC krabiček v černé barvě a to tedy žádná velká paráda není. Narozdíl od DVDček, která jsou zabalena v úhledném rozkládacím papírovém obalu, trpí BDčka plastovým morem a jedinou záchranou vkusu vaší výstavky je vsunutí zpátky do papírové krabičky.

  • Obraz BD - 95%
  • Zvuk BD - 90%
  • Bonusy - 100%
  • Film - 80%
  • Obal DVD - 90%
  • Obal BD - 60%
  • Sběratelské předměty - 70%

Hobit: Šmakova dračí poušť

Obraz i zvuk na BD verzi excelentní. Ještě lépe je na tom bonusová nálož, která těžko někde nachází konkurenci. Co jednoznačně zklame je plastová krabice Blu-ray verzí, která naopak nemůže konkurovat DVD obalu, který je o 100% hezčí.

Jakub Gutt, totalfilm.cz
Děkujeme filmgame.cz za zapůjčení nosičů pro recenzifilmgame logo podvideo

 

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: