Nepřehlédněte

Kobry a užovky se představují v traileru

Je tu plnohodnotný trailer nového českého filmu Jana Prušinovského Kobry a užovky. Starší brácha (Matěj Hádek) řeší průšvihy mladšího (Kryštof Hádek), zlodějíčka, který fetuje a žije s věčně opilou matkou. Jaký film nakonec bude uvidíme v únoru příštího roku. Jisté je, že trailer se na české poměry mimořádně povedl. Podívejte se sami.

[Tweet “Kobry a užovky – jeden z nejlepších českých trailerů roku”]

“Ten text se mi dostal do ruky někdy okolo roku 2011. Když jsem ho dočetl, dostal jsem strašný vztek, že jsem ho nenapsal já. Tak jsem se s Jaroslavem Žváčkem spojil a přesvědčil jsem ho, abych ho mohl alespoň režírovat”, prozrazuje režisér.

…Moje první setkání s bratry Hádkovými proběhlo v nějakém pražském klubu v brzkých ranních hodinách. To už je hodně dlouho. V tom scénáři je několik scén, které mi vzpomínku na Hádky za rozbřesku okamžitě oživilo. Kryštof s Matějem se také střídali v jednom bytě v činžáku, kde jsem chvíli bydlel. Měl jsem spoustu času je tak nějak studovat, aniž by o tom vůbec věděli. Nabídku přijali okamžitě, nedělal jsem žádné kamerovky. Já jsem na tento film vlastně nedělal kamerovky s nikým,“ doplňuje režisér Jan Prušinovský, který stojí mimo jiné za seriály Okresní přebor nebo Čtvrtá hvězda a Kobry a užovky jsou jeho třetím celovečerním filmem.
Kryštof Hádek s režisérem Janem Prušinovským

Kryštof Hádek s režisérem Janem Prušinovským

V dalších rolích se kromě bratrů Hádkových objeví Jan Hájek, Lucie Polišenská, Lucie Žáčková, Jana Šulcová a David Máj.
Producentem filmu je společnost OFFSIDE MEN, která mimo jiné stojí za seriálem Čtvrtá hvězda. Koproducenty jsou ČT a RWE. Do kin jej uvede Falcon 19. února 2015.

připravil: JG, totalfilm.cz
zdroj: J. Fürst, Offside Men, Falcon

%d blogerům se to líbí: