Další oscarový kandidát míří do kin – Soutěž o vstupenky na premiéru filmu Whiplash

Letos stihnou diváci většinu filmů nominovaných na Oscara vidět ještě před udílením nejcennějších filmových sošek. Dalším (a mimořádně dobrým snímkem) z výběru amerických akademiků je drama Whiplash (5 nominací). Film už uspěl na festivalu Sundance, kde získal Cenu diváků a jeden z herců (J. K. Simmons) za film obdržel Zlatý glóbus.

whiplash-800x60-totalFilm

Mladý bubeník Andrew (Miles Teller) sní o slávě. Než svou touho být slavným muzikantem naplní, je třeba vystudovat nejprestižnější hudební konzervatoř ve Státech. Nebude to lehké, obzvlášť s profesorem Fletcherem (J. K. Simmons) za zády. Ten má velmi nemilosrdné praktiky hraničící s terorem a většina školní kapely se hrůzou třese před každou další zkouškou…

Whiplash (foto: Falcon)

Whiplash (foto: Falcon)

Whiplash je sice film o lásce k hudbě, ale svou strukturou, dramatičností a dynamikou připomíná spíš gangsterky nebo válečné filmy. Zbraněmi jsou tu nástroje a slova jsou ničivá jako střely. To byl ostatně hned na začátku záměr mladého režiséra Damiena Chazella, který sám prošel podobnou zkušeností jako hlavní hrdina.

“Má dráha bubeníka vyvrcholila celonárodním uznáním a cenami, ale stále si velice živě dokáži vybavit noční můry, nevolnost a vynechaná jídla, dny nepředstavitelné nervozity – to vše ve službách hudebního stylu, který je na svém povrchu především o svobodě a radosti. Více než cokoliv pro mě byl v oněch dnech důležitý jediný vztah – vztah k mému učiteli. Právě tento vztah – tak plný napětí – jsem toužil podrobně prozkoumat ve filmu Whiplash. Pokud je učitelovou povinností přimět studenta k tomu, aby dosáhl vyšších cílů, kde se nachází bod zlomu?”, zamýšlí se nad filmem režisér Damien Chazelle.

falcon-38-logo_1356004558Díky distribuční společnosti Falcon může pět z vás (s partnerem) navštívit slavnostní premiéru filmu, která
se koná ve středu 28. ledna, v 19:00 v Cinestar Anděl Praha, sál č. 9
Před odesláním formuláře si ověřte, zda je vaše účast na této konkrétní projekci (v případě výhry) jistá! Pokud vyhrajete a na projekci nedorazíte, ztratíte příště možnost soutěžit o vstupenky.

 

Soutěž pořádá Totalfilm.cz, dodavatelem cen je Falcon, a.s.
Pravidla soutěže Whiplash
číslo soutěže: 40-4-2015
Ceny do soutěže věnovala společnost Falcon, a. s.
Soutěž probíhá od 26. ledna do 27. ledna 2015 – 23:59. Každý soutěžící smí do soutěže zaslat pouze jeden email se správnými odpověďmi nebo místo emailu použít formulář na webu. Pokud pořadatel zjistí, že soutěžící toto pravidlo obchází, vyloučí ho ze slosování. Pokud budete odpovídat na email soutez@totalfilm.cz, uveďte do předmětu zprávy: Whiplash. Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz
Výherce oznámíme zde, na našich sociálních sítích a bude vyrozuměn emailem či telefonicky neprodleně po ukončení soutěže.