Recenze | Miluj souseda svého se zařícím Billem Murrayem

Hlavním tahákem komedie Miluj souseda svého je hlavní představitel Vincenta Bill Murray. Bez něj by tahle oddechová komedie byla jen dalším filmem v řadě. Příběh stárnoucího válečného veterána, kterého nemá pro jeho mrzutost skoro nikdo rád vás chytne za srdce právě díky vynikajícímu herci.

Miluj souseda svého (foto: Forum Film)

Miluj souseda svého (foto: Forum Film)

Vedle Vincenta (Bill Murray) se nastěhují noví sousedé. Matka samoživitelka (Melissa McCarthy s dvanáctiletým synem (Jaeden Lieberher). Shodou okolností začíná Vincent malého Olivera hlídat. A ač by to nikdo nečekal, stane se pro chlapce nejlepším přítelem. A Oliver to cítí úplně stejně…

Postupné sbližování několika nesourodých postav, to není nic nového. Theodore Melfi nepřichází jako režisér ani scénárista s ničím překvapujícím. Příběh plyne divákovi před očima poměrně schematicky, žádná velká překvapení se nedostavují. Velkým tahounem je pochopitelně Bill Murray (Grandhotel Budapešť, Až vyjde měsíc), který si svým výkonem vysloužil nominaci na Zlatý glóbus (film je nominován také v kategorii Komedie-muzikál).

Miluj souseda svého (foto: The Weinstein Company)

Miluj souseda svého (foto: The Weinstein Company)

Murray podává mnohovrstevnatý výkon, a žije jej celou svou duší. A že je co žít! Melfimu vyšla sázka na komplikovanou postavu a postupné odkrývání její drsné slupky. Především její představitel nabízí nezapomenutelný zážitek plný úsměvů, vzteku i dojetí.

GRANDHOTEL BUDAPEŠŤ BD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Miluj souseda svého (foto: The Weinstein Company)

Miluj souseda svého (foto: The Weinstein Company)

Miluj souseda svého není jen komedií plnou střetů rozdílných povah. Nabízí i melancholické momenty, silné díky dobrému obsazení. Kromě Melissy McCarthy (Drsňačky) nebo Naomi Watts (hraje tu lehkou ženu s lehce slovanským přízvukem) je překvapením i skvělý Jaeden Lieberher, který ztvárnil Murreyho malého protihráče.
Občas herec pozvedne i banalitu. A to se stalo v případě komedie Miluj souseda svého.

Miluj souseda svého (foto: The Weinstein Company)

Miluj souseda svého (foto: The Weinstein Company)

Technické věci nemá smysl hodnotit. Lepší nadprůměr definuje kameru, hudbu i kostýmy. V hořké komedii jde především o dialogy.

  • Režie - 75%
    75
  • Scénář - 60%
    60
  • Herci - 90%
    90

Miluj souseda svého

Příjemná, milá, ale banální komedie s předvídatelným vývojem. Zdobí ji skvělé výkony herců v čele s Billem Murraym. Kvůli němu se rozhodně vyplatí na film vyrazit.

70 %
Vaše hodnocení filmu: 0.0 (3 hlasů)
Sending
Martin Staněk, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Forum Film © 2015

Miluj souseda svého
St. Vincent
Komedie
USA, 2014, 102 min
Premiéra: 8. ledna 2015 (Forum Film)

Režie: Theodore Melfi
Scénář: Theodore Melfi
Kamera: John Lindley
Hudba: Theodore Shapiro
Hrají: Bill Murray, Jaeden Lieberher, Melissa McCarthy, Naomi Watts, Chris O’Dowd, Terrence Howard, Kimberly Quinn, Katharina Damm, Scott Adsit

A1_Milujsousedasveho

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rating