Recenze | Reportérka nevybočuje z televizního průměru

Nová třídílná minisérie České televize Reportérka se snaží obsáhnout většinu ze současně populárních témat. Ale ani přes nespornou snahu se jí nedaří překonat základní překážku – realita, kterou znázorňuje, nepůsobí věrohodně.

Reportérka (foto: ČT)

Reportérka (foto: ČT)

Romové, neonacisté, bezohlední kariéristi, nepohodlní staříci a jedna znásilněná rebelka. V zásadě jde o to, jak se na malém prostoru vypořádat s co největším počtem aktuálních problémů, aby výsledek působil jako účinné zrcadlo soudobé společnosti. Jenže čím víc témat Reportérka rozvíjí, tím je bohužel prvoplánovější.
A to se nepromítá jenom do zápletek, ale i do dialogů. Únavná snaha o prudké emoce končí většinou přepjatým, afektovaným výkřikem do neznáma, kdy se aktéři chovají skutečně všelijak, jenom ne přirozeně. Je to na škodu. Nejlepší momenty má proto Reportérka ve chvílích, kdy sází na šedavou atmosféru a postavy se zrovna nesnaží nic vyjádřit.

čt1Zajímavé postavy přitom nechybí. Minimálně dvojice Mátlová – Vlach v podání Terezy Voříškové a Jiřího Bartošky místy dává vzpomenout na charaktery Blomkvista se Salanderovou ze švédské série Millennium. Především nepoddajná Hedvika Mátlová má se svou „severskou kolegyní“ nápadně dost společného. To ovšem stíhá vyvažovat značnou mírou naivity.

  • (Hodnocení po zhlédnutí prvních dvou částí) - 40%
    40

Reportérka (minisérie ČT)

Reportérka nevybočuje z řad průměrných českých seriálů. Nabízí velmi zjednodušený pohled na novinářskou rutinu. Navíc hraje často příliš na efekt.

40 %
Vaše hodnocení filmu: 3.0 (15 hlasů)
Sending
Jaroslav Kejzlar, totalfilm.czicon_csfd
foto: Česká televize © 2015

Reportérka (TV seriál)
Drama
Česko, 2015, 3×70 min
Premiéra: 1. února 2015 ČT1 – 20:00

Režie: Dan Svátek
Scénář: Josef Klíma
Kamera: Jakub Šimůnek
Hudba: Norbi Kovács
Hrají: Jiří Bartoška, Tereza Voříšková, Václav Jiráček, Tomáš Töpfer, Adam Mišík, Juliana Moska, Helena Dvořáková, Pavla Tomicová, Jan Plouhar, Hynek Čermák, Petr Vaněk, Markéta Hrubešová, Jaroslav Plesl, Petra Jungmanová, Vladimír Polívka, Miloš Černoušek, Jaromír Nosek, Jan Novotný, Taťjana Medvecká, Kristýna Boková-Lišková

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rating