Startuje druhá řada cyklu Škoda lásky

Česká televize přináší druhou řadu povídkového cyklu Škoda lásky, podle námětů známých českých spisovatelů. Opět se vrací motiv lásky ve všech podobách a podle tvůrců i silná atmosféra, nadhled, jemný humor a větší kvalita.

Škoda lásky II. - Idyla na konci léta (foto: ČT)

Škoda lásky II. – Idyla na konci léta (foto: ČT)

Druhá řada je složena ze třech dílů, první startuje 1. března od 20:00. Další budou odvysílány 8. a 15. března.  Dočkáme se povídek od známých autorů, jako jsou například Eduard Petiška nebo Božena Němcová, nebudou chybět ani příběhy modernější od současných autorů Ireny Obermannové a Miloše Urbana. Dobovější povídky režíruje Jan Pachl, moderní pak Petr Zahrádka. Oba se podíleli i na scénáři. Čekat můžeme česká herecká esa – Jiřího Mádla, Marthu Issovou, Oldřicha Navrátila, Veroniku Kubařovoua další.

Srdce ženy – minirecenze (premiéra: 15. března)

Na projekci nám byla promítnuta autobiografická povídka Jana Zábrany – Srdce ženy. Dva kamarádi v ní začnou v době socialistického budování soupeřit o dívku. Co všechno obětují pro lásku a přátelství se dozvíte 15. března.

čt1Nutno hned na začátku uznat, že atmosféra socialismu je vykreslena sugestivně. Tvůrcům k tomu stačí jen jedna ulice, fabrika a hospoda, ve které hrají Sing, sing, sing od Bennyho Goodmana. Dále tu máme skvěle vybranou ústřední dvojici kamarádů a parťáků z práce – Jana Dolanského a Lukáše Příkazkého. I v krátké stopáži (povídka měla zhruba 35 minut) to mezi oběma dobře funguje a jiskří. Divák nemá problém jejich výkonu věřit. To platí o celém castingu. S touto povídkou jsem neměl sebemenší potíž, rychle odsýpala a dobře bavila. Nechyběly ani humorné momenty, které ale nepřebíjely celkovou vážnost. Samozřejmě nečekejte zázraky, ale na zpříjemnění nedělního večera – proč ne.

  • Povídka Srdce ženy - 65%
    65
Petr Račko, totalfilm.cz
foto: © Česká televize 2015