Olivia Wilde točila Vzkříšení démona v pokročilém stadiu těhotenství

Novinka Vzkříšení démona, která do českých kin zamíří už ve čtvrtek 12. března vznikla v Blumhouse Productions, která má na svědomí komerčně úspěšné série Paranormal Activity, Očista, filmy Sinister či Insidious. Krom hororů produkuje i seriály a na kontě má třeba i oscarový Whiplash. Dramatické okamžiky v laboratoři plné nadšených vědců, kteří se pokouší znovuoživit psa zažije hlavní hrdinka Zoe v podání Olivie Wilde (Rivalové, Kovbojové a vetřelci). Sama je totiž zabita proudem a její kolegové se pokusí o její zmrtvýchvstání. Oživení se nakonec povede, ale následky budou děsivé…

Olivia Wilde (foto: archiv)

Olivia Wilde (foto: archiv)

Olivia shodou okolností zítra oslaví 31. narozeniny. Na svět přisla 10. března 1984 v New Yorku. Poprvé se objevila v televizních seriálech O. C. a Skin v roce 2003. Její krásná tvář a charisma zaujaly mnoho televizních a později i filmových režisérů. K nejvýraznějším počinům krásné herečky patří Tři dny ke svobodě, Tron: Legacy (2010), Kovbojové a vetřelci (2011), Rivalové (2013) nebo Ona (2013).

vzkriseni_demona_800x70_total
Olivia prozrazuje víc o tématu Vzkříšení démona: “Opravdu jsme se snažili vědecký základ filmu pohlídat. Sama jsem kolikrát ve čtyři ráno googlovala a sledovala výpovědi desítek lidí, kteří se vrátili po operaci ze stavu klinické smrti. Bylo opravdu úžasné to číst a na videích vidět ty neuvěřitelné zážitky. Dost mne to inspirovalo a dostalo do té správné herecké nálady.”

Vzkříšení démona navíc nabízí netypické obsazení. Hrají v něm poměrně renomovaní ale ne zcela profláklí herci, včetně Evana Peterse, kterého známe ze série American Horror story nebo nejnovějších X-menů. Olivia k tomu dodává: “Lidé se většinou v hororech rádi dívají na herce, kteří nejsou až tolik známí. Lépe se tak režisérovi udržuje ono nezbytné napětí. Ale v našem případě je celý herecký ansámbl složen z opravdu skvělých herců. Však to sami uvidíte.” 

Olivia navíc část filmu točila v pokročilém stádiu těhotenství. Na plátně samozřejmě nic nepoznáte. Sama herečka k tomu prozrazuje: “Některé scény jsem dotáčela těsně před porodem, v osmém měsíci. Bylo to opravdu úžasné, protože, když herečka točí v tomto období, tak jsou její pocity mnohem silnější. Celková nálada na place byla díky tomu emocionálnější. Všechno jsem vnímala mnohem intenzivněji a troufám si tvrdit, že díky tomu je můj výkon možná o něco zajímavější”.

Olivia Wilde už několik let žije s hereckým kolegou Jasonem Sudeikisem (Šéfové na zabití, Millerovi na tripu), Společně vychovávají téměř ročního syna Alexandera.

Olivia Wilde a Jason Sudeikis (foto: CNN)

Olivia Wilde a Jason Sudeikis (foto: CNN)

připravil: MS, totalfilm.cz
s využitím následujících zdrojů: CNN, Esquire, Hollywood Reporter
video: Bontonfilm © 2015