Nepřehlédněte

Filmharmonie přiveze fantasy do Ostravy

V sobotu 25. dubna bude pokračovat série koncertů Filmové filharmonie. Tentokrát zavítá do Domu kultury města Ostravy. Po Praze a Hradci Králové zde bude pokračovat úspěšné turné s nejznámějšími melodiemi z žánru fantasy. Posluchači se tak mohou těšit na melodie z filmů Pán prstenů, Harry Potter, Piráti z Karibiku, Mumie a mnohých dalších pod taktovkou Chuheie Iwasakiho. Vstupenky na koncert Filmharmonie v Ostravě jsou k dispozici v síti Ticketpro.

Filmharmonie je profesionální symfonický orchestr, který si za krátkou dobu své existence získal velkou základnu fanoušků díky svým tematickým koncertům filmové hudby. Spojení mladých hudebníků (studentů a absolventů středních a vysokých uměleckých škol), precizně vybraného repertoáru a dirigenta Chuheie Iwasakiho dává dohromady neobyčejný zážitek na některém z koncertů Filmové filharmonie.

Filmharmonie zkouška

Filmharmonie zkouška

Orchestr zahájil své působení koncertem v sále Pražské konzervatoře s tematickým programem Western night. V první sezóně byl orchestr dále přizván k realizaci projektu Vesmírná odysea pod záštitou festivalu Skrz na skrz. Druhá koncertní sezóna Filmové filharmonie se nese v duchu žánru fantasy. Filmharmonie vystoupila ve vyprodaném sále v Praze a Hradci Králové. V tuto chvíli ji čeká další koncert filmové hudby se stejnou tematikou, tentokrát v Ostravě.

filmharmonie“Dům kultury města Ostravy byl zvolen právě pro své výborné akustické vlastnosti, které podtrhnou zážitek z poslechu filmové hudby, proto se do Ostravy již těšíme a návštěvu všem srdečně doporučujeme,” říká produkční Filmové filharmonie Aneta Jonešová a dodává, že Ostrava je prvním odrazovým můstkem pro koncerty orchestru v dalších městech ve Slezsku a po celé České republice.

“Příprava koncertu je v plném proudu, spolu s dirigentem Chuheiem Iwasakim jsme pro posluchače vybrali opravdové klenoty filmové hudby a proto všem návštěvu doporučuji,” říká ředitel Matěj Lehár. Díky Filmové filharmonii se mohou diváci na jeden večer stát svými oblíbenými hrdiny a při poslechu filmové hudby si znovu připomenout tajemné fantastické světy, ať už kouzelnický svět Harrryho Pottera, Středozemi z Pána prstenů, pirátský Karibik, zemi Nezemi či podivuhodnou Narnii.

Bližší informace o programu koncertu najdete zde

Koncert se uskuteční v Domě kultury města Ostravy 25. 4. 2015 od 19:30, vstupenky v jednotné ceně 400 Kč jsou k dispozici v síti Ticketpro.

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: Filmová filmharmonie