Rozhovor | Vendulka utěšitelka Eva Jeníčková hraje v La Fabrice roli Kathleen Turner

Eva Jeníčková ztvárnila v divadelní hře Matthewa Lombarda stejnou roli, jakou si v originále zahrála americká herečka Kathleen Turner. Hra o poněkud svérázné řádové sestře a jejím drogově závislém pacientovi High – Lety peklem se hraje v pražské La Fabrice. Evu Jeníčkovou ale znají čeští diváci především jako Vendulku utěšitelku z básnické série nebo Mariku ze Sněženek a machrů. Výrazná herečka má za sebou také téměř třicetiletou kariéru ve Spojených státech. Hrála v několika významných filmech, mimo jiné i v Muži na měsíci s Jimem Carreym. Zahrála si i v klipech významných světových hudebníků. Žije souběžně v Americe i u nás. V Česku natočila krom pokračování Sněženek a machrů i velmi úspěšný mezinárodní projekt. Film Klauni  režiséra Viktora Tauše zaujal diváky po celém světě a sklízel úspěchy i velký divácký ohlas na mnoha světových festivalech.

Klauni - Eva Jeníčková (foto: archiv)

Klauni – Eva Jeníčková (foto: archiv)

Eva Jeníčková k tomu dodává: “Všude, kde jsem byla, měli Klauni nádherný ohlas. Zajímavé bylo sledovat, jak si diváci rozdílných národností ve filmu nacházeli jiné věci. Ve frankofonních zemích šli více s humorem, na severu s jímavostí. Emigranty napříč národnostmi pak zasáhl příběh klauna Oskara, kterého hraje Didier Flamand. Zúčastnila jsem se mnoha besed po projekcích v Santa Barbaře, Seattlu, ve Vancouveru. Lidí se film skutečně hluboce dotkl v mnoha rovinách a také v závislosti na jejich životních příbězích a zkušenostech. Zůstávali dlouho po projekcích, ptali se, svěřovali se s vlastními příběhy, dokonce nám někdy psali i dopisy. Klauny už viděli diváci v kinech ve více než deseti zemích a byli uvedeni na více než dvaceti filmových festivalech.”

V současné době připravuje herečka detektivku Modré stíny, pokračování série Případ pro Exorcistu, který nedávno uvedla Česká televize. Jak už bylo napsáno výše, v pražském divadle La Fabrika hraje hlavní roli ve hře High – Lety peklem. Divadelní kus si herečka sama našla a prosadila jeho uvedení v Česku. HIGH (Lety peklem) je dramatem o víře, uzdravení a odpuštění se “zlatou dávkou” sarkasmu.

Eva Jeníčková a Martin Pechlát ve hře High - Lety peklem

Eva Jeníčková a Martin Pechlát ve hře High – Lety peklem

Vyprávění o začátcích kariéry, Vendulce utěšitelce, Sněženkách, Klaunech, divadelní hře High-Lety peklem i nových projektech najdete v exkluzivním video rozhovoru z šatny v La Fabrice.

Rezervovat vstupenky na poslední představení před divadelními prázdninami (pondělí 25.5.) je možné zde.

HIGH_PosterHerci_A1_web

Recenze Klaunů zde
Nejlepší herecké výkony za rok 2013 podle Totalfilmu