Nepřehlédněte

První dojmy | Temný případ – 2. řada

Před pár hodinami jsme viděli první tři díly druhé řady Temného případu. Televizní premiéra se na HBO odehraje už v pondělí 22. června ve 3 hodiny ráno a poté ve 20 hodin. A jaká tedy dlouho očekávaná druhá řada je?

Velká očekávání a velký pád. Druhá série Temného případu není tak atmosférická, chybí špinavá Louisiana a skvělá protichůdnost Woodyho Harrelsona s Matthewem McCounagheyem. Zato tady máme o to více postav, které jsou sice zajímavé, ale ne každý takový počet charakterů zvládne ukočírovat (leda tak sourozenci Wachowští s jejich Sense8. Přikradla se navíc politika, boj o moc, jenže je to na úkor filosofování, při kterém při jedničce naskakovala husí kůže. Po třech epizodách ještě nelze soudit celý seriál, jen bude asi mnohem jednodušší čekat na nové díly, protože tentokrát nejde o tak dechberoucí záležitost.

Colin Farrell ztvární postavu kompromitovaného detektiva Raye Velcora, jehož loajalita se tříští mezi nadřízené ve zkorumpovaném policejním oddělení a mafiána, který ho ovládá.
Vince Vaughn se představí v roli kriminálníka Franka Semyona, jemuž hrozí, že přijde o plody své celoživotní práce poté, co se jeho pokus o poctivé podnikání zvrtne kvůli vraždě obchodního partnera.
Rachel McAdamsová hraje šerifku Ani Bezzeridesovou, jež se často staví proti systému, který zastupuje. Taylor Kitsch jako Paul Woodrugh, válečný veterán a důstojník kalifornské dálniční hlídky, jenž se snaží uniknout své složité minulosti i nenadálé záři skandálu, který se nikdy nestal.
Kelly Reillyová si zahraje Jordan, bývalou déčkovou herečku, která je manželkou Franka Semyona a zároveň jeho plnohodnotnou partnerkou v podnikání i ambicích.

Souběžná premiéra s US – od 22. 6. každé pondělí ve 3.00 ráno a ve 20.00. Nové epizody budou dostupné na HBO GO vždy v pondělí od 3.00 ráno (v originálním znění s titulky).

Klára Skřenková, Totalfilm.cz
foto/video: HBO © 2015

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.