ČT na podzim nabídne čtyři nové seriály – vrátí se i StarDance

Doktor Martin, Labyrint, Místo zločinu Plzeň a sitcom Rudyho má každý rád. To jsou základní kameny dramatické nabídky v letošním novinkovém podzimním schématu ČT. Dopňují ji ještě premiéry koprodukčních snímků České televize. Na obrazovce se objeví Krásno Ondřeje Sokola, improvizační změť Polski film, milostný příběh dívky a homosexuálního kadeřníka My 2 nebo retrokomedie odehrávající se v šedesátých letech ve Finsku – Láska, soudruhu.

“Česká televize se připojuje k zahraničním televizím a snaží se oslovovat nejkvalitnější tvůrce, aby pro ni vytvářeli kvalitní televizní projekty. Proto například novinkový Labyrint točil Jiří Strach nebo Místo zločinu Plzeň Jan Hřebejk”, řekl k výběru tvůrčích týmů programový ředitel Milan Fridrich a dodává: “Saháme také po kvalitních formátech, které byly úspěšné v zahraničí a přetváříme je pro naše prostředí.”

Na Jedničku se vrací i úspěšné reality show. Třetí řada dokumentární soap opery Čtyři v tom, druhá řada Tajemství rodu a třetí řada originálního Herbáře. Vrátí se i StarDance s větším počtem dílů, včetně jednoho charitativního. Dvojka nabídne přehlídku současného dokumentu a kultovní seriály, například Wallender III., druhou řadu Mostu a pátou řadu Panství Downton.

Vlajkovou lodí každoroční podzimní premiérové nabídky jsou dramatické seriály. Původní formát britské ITV Doktor Martin má v hlavní roli Miroslava Donutila. Obvoďák, který umí řešit složité lékařské případy má jen jednu vadu. Chybí mu schopnost komunikovat s lidmi. Šestnáctidílný seriál natočil Petr Zahrádka a v dalších rolích uvidíme Jitku Čvančarovou, Norberta Lichého, Janu Štěpánkovou a další.

Doktor Martin (foto: ČT)

Doktor Martin (foto: ČT)

Sedmidílný kriminální seriál režiséra Jiřího Stracha Labyrint je inspirován severským noirovým dramatem. V hlavních rolích se představí Jiří Langmajer, Stanislav Majer, Zuzana Kanócz a další. Kořeny složitého  případu sahají až k vraždě mladé dívky ze Slovenska, která zemřela záhadným způsobem.

Jiří Langmajer a Stanislav Majer - Labyrint

Jiří Langmajer a Stanislav Majer – Labyrint

Nová šestidílná kriminální série Místo zločinu Plzeň režiséra Jana Hřebejka, sleduje práci plzeňských vyšetřovatelů. Místní tým kriminalistů v čele s Martinem Stránským, Janem Zadražilem a Lukášem Vaculíkem odhaluje vraždy plné záhad s celou řadou podezřelých.

Místo zločinu Plzeň (foto: ČT)

Místo zločinu Plzeň (foto: ČT)

Adaptace úspěšného rodinného sitkomu Everybody loves Raymond se v české verzi jmenuje Rudyho má každý rád. Saša Rašilov s Jitkou Schneiderovou jsou manželský pár, kterému do vztahu pravidelně mluví jejich příbuzní. V dalších rolích uvidíme Davida Novotného, Oldřicha Navrátila, Evu Holubovou a další.

Na dvojku se vrací i Český žurnál Víta Klusáka a Filipa Remundy a premiéry úspěšných distribučních dokumentů (Danielův svět, K oblakům vzhlížíme, Stále spolu).

Kulturní kanál České televize ČT Art oslaví vstup do svého třetího roku týdnem speciálních premiér. Na podzim pak připomene padesáté výročí jedné z našich nejosobitějších divadelních scén cyklem Magický Činoherní klub, zavzpomíná na legendární filmaře v druhé řadě série Zlatá šedesátá a s Davidem Vávrou odhalí stopy českých architektů v Brazílii.

Déčko zavede malé diváky do přírody, muzea či světa počítačových her.

vlastní zpráva
zdroj: Česká televize © 2015

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.