Co vyšlo o prázdninách – DVD a Blu-ray tipy

Po malé prázdninové pauzičce tu máme opravdu velké množství tipů z produkce našich videodistributorů. Připravili jsme pro vás přehled toho nejlepšího, co v červenci a srpnu vyšlo nebo teprve vyjde. Máme tu několik oscarových titulů (Pořád jsem to já, Teorie všeho, Americký sniper, Divočina, Velká šestka, Kód Enigmy). Ale jsou tu i další tituly, které stojí za to: Chappie, Noční běžec, Big Eyes, Rychle a zběsile 7, Čarovný les, Město 44, Popelka a konečně novinka podle Michala Viewegha Vybíjená. Pojďme si všechny novinky postupně představit.

Pořád jsem to já (USA, 2014)

Porad-jsem-to-ja

Oscarové drama o fatální nemoci vysokoškolské profesorky v podání skvělé Julianne Moore. Čím byl Whiplash v hudebním žánru, tím je Pořád jsem to já v žánru dramatu. Pozadí vzniku snímku Pořád jsem to já (díky distributorovi za tentokrát velmi vhodný český název!) je zajímavé a smutné. Režisérem filmu byl Richard Glatzer spolu se svým přítelem Washem Westmorelandem. Společně napsali i scénář a film začali připravovat v době, kdy sám Richard onemocněl ALS – amyotrofickou laterální sklerózou. Na Oscary se už díval z nemocničního lůžka a těsně po nich zemřel. Kniha Lisy Genovy mu tak připomínala jeho vlastní prožitky z návštěv u neurologa a společně s Washem přemýšleli, zda je zrovna teď vhodná doba se takovou látkou zabývat. Naštěstí se jí zabývali a tento skvělý film nakonec vznikl.
Recenze zdeKoupit Pořád jsem to já

Bontonfilm logo

Americký sniper (USA, 2014)

american-sniper

Vynikající drama o jednom z nejúspěšnějších amerických ostřelovačů zdobí výkon Bradleyho Coopera a režie Clinta Eastwooda. Drtivá většina Amerického Snipera se odehrává na bojišti. Domů do Států nás scénárista bere na exkurz do Chrisovy mysli. Sledujeme jak návraty z války ovlivňují jeho vztah s manželkou. Jak dokáží rozložit vojákovu mysl i pohled na svět. Na druhou stranu věříte i jeho vlastenectví a nepochybujete, že je v něm hluboce zakořeněné a přirozené. Pravda, film jde na věc celkem přímočaře. Ale vzhledem k tomu, že je adaptací knihy skutečného Chrise Kylea, je to asi jenom dobře. Pochvala pro režiséra Clinta Eastwooda. Ač v pokročilém věku, stále to má v hlavě srovnané. Natočil vyrovnané drama bez zbytečného patosu a přehnaného patriotismu. Bradley Cooper připomněl, že opravdu hrát umí. Filmařsky je novinka oceněná oscarem za střih zvuku na špičkové úrovni.
Recenze zdeKoupit Amerického Snipera

magic-box-logo.small

Vybíjená (Česko, 2015)

vybijena-dvd-bd

V posledních letech sázejí naši filmoví tvůrci adaptace Vieweghových románů jako Baťa cvičky. Občas není úplně šťastný výběr předlohy (ostatně v tomto rozhovoru sám spisovatel sebekriticky poznamenal, že ne všechny jeho knihy si zaslouží převod na plátna), někdy zase stojí za zlámanou grešli práce režiséra. O to víc pak překvapí, když se dílo podaří na všech frontách. V případě Vybíjené není špatná předloha ani práce režiséra Petra Nikolaeva. Nikolaev natočil kompaktní film. Plyne svižně a hluchých míst má naprosté minimum. Komediální scény střídají sentiment. Emocionální náboj umocňuje vynikající kamera Davida Ployhara a především hudba Jiřího Chlumeckého. Soundtrack je opravdu velmi dominantní a filmu prokazuje velkou službu.
Recenze zdeKoupit Vybíjenou

magic-box-logo.small

Noční běžec (USA, 2015)

Noční běžeč dvd-bd-steel

Liam Neeson je vlastně sám subžánrem akčních thrillerů. V posledních letech je jeho účast minimálně jistotou i v nepříliš povedených projektech. Neeson dokáže silou osobnosti strhnout diváka i tam, kde by to jiný herec těžko dokázal. Přítomnost další velké herecké hvězdy Eda Harrise v roli jeho nejlepšího přítele samozřejmě celý projekt posiluje. Příběh brooklynského gangstera Jimmyho Conlona (Neeson), který po propuštění z vězení zabije syna svého nejlepšího přítele, protože se snaží chránit syna je poměrně přímočarý a schématický. Ale právě jistá režie a partnerství dvou silných hereckých veličin posouvá Nočního běžce k akčním nadstandardům letošního roku. Vše se odehrává během jedné noci, příjemným opepřením je i Joel Kinnaman v roli Conlonova syna. Rozbořený vztah mezi otcem a synem se během jedné noci dle očekávání narovná, ale nutno říct, že poměrně uvěřitelně. Jak už bylo řečeno táhnou to hlavní herci, navzdory spoustě klišé, kterými je obklopuje scénář.
Recenze zdeKoupit Nočního běžce


magic-box-logo.small

Divočina (USA, 2014)
Divocina-bd-dvd

Fenomenální výkon Reese Witherspoon zdobí drama podle skutečné události. Na tomhle filmu je nejpozitivnější jedna důležitá věc. Hlavní hrdinka nefňuká, jak strašný život si prožila, ale řeší svoje problémy tak trochu chlapskou metodou – útěkem pryč z civilizace. Touží po očištění.
Divočina nenudí a i když scénář není dokonalý, podržel jej režisér a obě hlavní herečky.
Recenze zdeKoupit Divočinu

Bontonfilm logo

Kód Enigmy (VB, USA, 2014)

kod-enigmy

Na scénu přichází další životopisný film o jednom z „věrných“, smutných hrdinů, jako stvořených pro úspěšný oscarový trhák. Nutno ovšem dodat, že ačkoliv se nevyhýbá spoustě klišé a ohraným mini zápletkám, nabízí řemeslně poctivou filmařinu i zákulisní pohled do praktik za druhé světové války. Příběh Alana Turinga čekal na svoje zpracování pořádně dlouho. Takřka 60 let po své smrti se matematik „dočkal“ rehabilitace trestu za diskriminační odsouzení ze sexuálního pohoršování. A jen tak mimochodem si ten samý Turing za druhé světové války střihl jednu z nejvýznamnějších rolí v dešifrování kódů nacistických vojsk (kódovací stroj se nazýval Enigma) a přispěl tak k záchraně milionů životů.
Recenze zdeKoupit Kód Enigmy

magic-box-logo.small

Teorie všeho (VB, 2014)

Teorie-vseho-dvd-bd

A další oscarové životopisné drama, tentokrát o životě geniálního fyzika. Jsou to především dojímavé situace, které ze života Hawkingových scénář vybírá. O významu tvorby a velkém přínosu pro vědu se v podstatě jen mluví. Což by nevadilo, ne každého nutně zajímá fyzika. Jenže když už úspěch na plátně vidíme, tak v podobě emotivní situace – potlesku nebo údivu z geniality. Tohle vše způsobuje, že Teorie všeho působí jako vypočítavý kalkul. V porovnání s dalším letošním životopisem, ve kterém Alan Turing luští nacistické kódy Enigmy, se zdá být přístup autorů k Hawkingovu dílu až banální.
Recenze zdeKoupit Teorii všeho

Bontonfilm logo

Velká šestka (USA, 2014)
velka-setka-bd-dvd-bd3d

V Disney se tentokrát rozhodli dát divákům víc než další zpívanou pohádku plnou roztomilých postaviček. Vsadili na adaptaci původního komiksu od Marvelu Big Hero 6 a spojili na první pohled nespojitelné. Milou pohádku, vtipný a dojemný příběh pro celou rodinu, šmrcnutý puncem Avengerů. Nominace na Oscara, Zlatý glóbus ani ceny BAFTA tenhle animák neminuly. V čem je Velká šestka tak výjimečná? Svižné tempo, vymazlený scénář a bavit se budou i dospělí diváci. Velká šestka si Oscara opravdu zasloužila. Rovnat se jí může snad jen série Jak vycvičit draka. Čím? Originalitou a sázkou na širší publikum než jen malé děti. Obsahuje i skvělý předfilm Hostina, který si odnesl rovněž Oscara za nejlepší krátký animovaný film.
Recenze zdeKoupit Velkou šestku

magic-box-logo.small

Chappie (USA, 2015)

Chappie-digi-dvd-bd

Disctrict 9 byl doposud jednoznačně nejlepší podívanou Neila Blomkampa. Elysium už byl o třídu horší, přestože vizuálem a akcí jel po stejných kolejích jako zmíněný Blomkampův debut. Chappie je příjemná oddechovka, která si především na nic nehraje. Vymazlený vizuál, roztomilý robot, a ústřední skvěle obsazená negativní partička dělá z režisérovy novinky dobrou volbu pro videovečer. Pánové si užijí dokonalou akční zábavu a vtip, dámy zase dojemné momenty i mateřskou něhu. Je to dobře napsané, hodně často ulítlé, ale funguje to!
Recenze zdeKoupit Chappie

Bontonfilm logo

Rychle a zběsile 7 (USA, 2015)

Rychle a zběsile-dvd-bd

Přepálenost na sedmou. Jedna z posledních držav akčního filmu přijíždí s dalším dílem. Kde ostatní zaběhlé série nasazují velkolepé podtituly, Rychle a zběsile na to z vysoka kašle. Sedmý díl totiž kašle na všechno. Auta tu létají vzduchem, Jason Statham zastupuje celou armádu a Dwayne Johnson pálí v obydleném městě rotačákem. A k tomu všemu Vin Diesel proskočí třemi mrakodrapy. V autě. Prim tu hraje akce, výbuchy a rychlá auta. I když akce je pro Rychle a zběsile už slabé slovo. Je to šílenost. Gravitace tady neexistuje, stejně jako nějaká vážnější zranění. Akce je tu tolik, že můžete otupět a přestat úplně vnímat. Film je jednou velkou atrakcí a nic mu není svaté. Z ukázek je vám určitě známá scéna s padáky na autech. Vězte, že je to jen malá předehra. To, co by u jiných filmů stačilo pro konečné akční inferno, je zde jen běžnou scénkou.
Recenze zdeKoupit Rychle a zběsile 7

Bontonfilm logo

Big Eyes (USA, Kanada, 2014)

Big-Eyes-dvd-bd

Na rovinu, poslední snímky Tima Burtona jako Temné stíny nebo Alenka v říši divů přinesly spíš rozporuplné reakce. Neokoukaná forma z let minulých jako by pomalu ztrácela své kouzlo. Big Eyes naproti tomu vypráví skutečný příběh o naivní malířce (Amy Adams), která se stává loutkou v rukou svého manžela podvodníka (Christoph Waltz). Ten dokáže i sebevětší kýč vydávat za veledílo a vydělat na něm obrovské peníze. Co se tvůrcům nepovedlo ve scénáři, zachraňují castingem. Amy Adams a Christoph Walz své kvality prokázali v minulosti už několikrát, oba jsou známí mistři vedlejších rolí. Je tak především jejich zásluha, že na plátně je na co koukat i tentokrát. Strhávají pro sebe veškerou pozornost, až máte chvílemi pocit, že jiné postavy ve filmu nevystupují. Adams za roli Margaret Keane navíc letos obdržela svůj druhý Zlatý glóbus.
Recenze zdeKoupit Big Eyes

magic-box-logo.small

Popelka (USA, 2015)

Popelka dvd-bd
Kenneth Branagh přistoupil k Popelce se shakespearovským zanícením, které je mu vlastní. Jako herec i jako režisér přistupuje ke každému projektu s nesmírnou péčí. A ona péče provází od začátku až do konce i projekt disneyovské Popelky. Češi mají k této pohádce výlučný vztah. Platí to od pravidelných televizních repríz Vorlíčkových Třech oříšků. Známý příběh těžko něčím překvapí. Co upoutá jednoznačně je nádherná výprava a vizuál. Jednoznačnou aspirantkou na příští oscarové nominace bude kostýmní výtvarnice. Její práce je opravdu úchvatná. Celý vizuál působí disneyovsky dokonale, místy až dortově přeslazeně. Triky jsou skvělé, obzvlášť půvabná je scéna s kočárem, který se po úderu půlnoci opět mění v dýni. Není to ale na škodu, díváme se přece na pohádku.
Recenze zdeKoupit Popelku

magic-box-logo.small

Čarovný les (USA, 2014) / Město 44 (Polsko, 2014)

Čarovný les-dvd_Město44-dvd

Čarovný les je silný především v castingu a hudební složkou. Polský velkofilm Město 44 především vizuálem, na kterém se podílelo i české studio UPP. Oba tituly vychází pouze na DVD, což je obzvlášť u Města 44 velká škoda. Vizuálně je film oprabdu velmi poutavý a na domácích kinech by se vyjímal opravdu skvěle.
Recenze Čarovný lesKoupit Čarovný lesKoupit Město 44

Děkujeme společnostem MAGIC BOX a BONTONFILM za laskavé poskytnutí nosičů.
magic-box-logo.small

Bontonfilm logo

Logo PP

Pro vaše kvalitní nákupy doporučujeme obchod
filmgame logo podvideo