Recenze | Hitman: Agent 47 nenabízí vůbec nic

Další pokus poradit si s herní předlohou Hitman dopadl neslavně. Tenhle pokus dopadl asi úplně nejhůř jak mohl. Debutující režisér uvedl na plátna unylého hlavního hrdinu, nekompaktního záporáka i ubohou zápletku. Ale podívejme se na nového Hitmana podrobněji.

Hitman: Agent 47 (foto: CinemArt)

Hitman: Agent 47 (foto: CinemArt)

S dřívejšími adaptacemi  si novinka netyká, nemá s nimi nic společného. Krom faktu, že nabízí silnou hlavní hrdinku, dceru vědce Katiu (Hannah Ware), jejíž tatík geneticky upravené agenty vymyslel. Agent 47 (Rupert Friend) ji chrání a pomáhá v boji s mocným syndikátem. Proti nim stojí nezničitelný agent syndikátu (Zachary Quinto).

Předchozí film také není žádnou oslavou herních adaptací, ale rozhodně se na něj dalo s miskou plnou popcornu koukat. Film Aleksandra Bacha ale nedělá nic jíného, než že konstantně nudí. Jiné bezmozkové akční fláky alespoň nabízejí zručnou akci. Bach ale ani na tohle nestačí.[Tweet “Nový Hitman se kvalitou blíží Fantastické čtyřce”]

Hitman: Agent 47 (foto: CinemArt)

Hitman: Agent 47 (foto: CinemArt)

Obsazení přitom není úplně špatné. Scénář ale ubíjí i ostřílené herce. Rupert Friend svým vzhledem herní postavu celkem dobře opisuje. Zachary Quinto přes své nesporné charisma působí jako karikatura. Vůbec nejhorší a absolutně nijaký je Thomas Kretchman jako šéf syndikátu. Ani výrazný Ciarán Hinds nemá bohužel co hrát. Ve scénáři má jen snůšku hloupých dialogů a hutných klišé.

 • Režie - 20%
  20
 • Scénář - 30%
  30
 • Herci - 50%
  50
 • Vizuál, kamera - 40%
  40

Hitman: Agent 47 (USA, 2015)

Letošní léto nabízí dva velké propadáky Restart Fantastické čtyřky a nového Hitmana. Hitman má jednu výhodu. Neúspěch nebude tak bolestný jako u předražené komiksové Čtyřky. Nový Hitman nemá vůbec nic, co by vás mělo přesvědčit o návštěvě kina. Pouze herce, kteří cedí příšerné dialogy, průměrné akční scény a nezvládnutou režii.

35 %
Vaše hodnocení filmu: 1.7 (3 hlasů)
Sending
Martin Staněk, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: CinemArt © 2015

Hitman: Agent 47
Akční / Krimi / Thriller
USA, 2015, 96 min
Premiéra: 27. 8. 2015 CinemArt

Režie: Aleksander Bach
Scénář: Michael Finch, Skip Woods
Kamera: Óttar Guðnason
Hudba: Marco Beltrami
Hrají: Rupert Friend, Hannah Ware, Zachary Quinto, Ciarán Hinds, Thomas Kretschmann, Jürgen Prochnow, Emilio Rivera, Rolf Kanies, Dan Bakkedahl, Michaela Caspar, Angela Baby, Sebastian Hülk, Johannes Suhm

Hitman_Agent_47_poster_web

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rating