Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Spaste svůj mozek aneb zombie apokalypsa znovu a jinak

Televize AMC v průběhu srpna uvede jednu z nejočekávanějších seriálových událostí tohoto roku – spin-off kultovního seriálu The Walking Dead (Živí mrtví). Šouravým zombiím ze stejnojmenné comicsové předlohy stačilo několik málo let, aby si zcela podmanili svět televizní zábavy. The Walking Dead má za sebou pět mimořádně úspěšných sérií, jež si postupně získaly nadšením i hrůzou rozechvělé útroby miliónů fanoušků po celém světě. Seriál je dokonce natolik populární, že jej mimo jiné doprovází i speciální talk-show zvaná Talking Dead, ve které moderátor Chris Hardwick rozebírá děj jednotlivých epizod se svými hosty.

Živí mrtví - Počátek konce

Živí mrtví – Počátek konce

Nastává proto logická otázka – co nového nám tvůrci seriálu přichystali? Pokud vás ihned po Rickově probuzení v prvních minutách pilotního dílu The Walking Dead zajímalo, jakými peripetiemi asi musel projít svět, jenž se během jeho pobytu v nemocnici změnil k nepoznání, nastražte bedlivě uši. Nový prequel k dnes již kultovnímu seriálu totiž nese název Fear the Walking Dead (v českém překladu Živí mrtví: Počátek konce) a pojednává právě o tomto dosud jen málo zmapovaném období.

Velkou změnou je také přitomnost nové ústřední postavy seriálu v podobě rozvedeného hispánského učitele angličtiny Travise Manawy (charismatický Cliff Curtis, známý z filmů jako Training Day, Sunshine či čtvrtá Smrtonosná past), který se svým synem Chrisem žije v Los Angeles v době, kdy ve městě vypukne pandemie chodících mrtvých.

Zatímco v původním seriálu Walking Dead se děj točí především okolo Ricka Grimese, představujícího prověřený prototyp mužného policisty, co si vždy a všude ví rady, “civilista” Travis stejně jako lidé okolo něj (ex-manželka Liza Ortiz či svobodná matka Madison Clark) působí o poznání křehčeji a uveřitelněji. Na jejich cestě noční můrou, ze které se nejde jen tak probudit, je bude doprovázet celá řada nových charakterů, v průběhu seriálu však pravděpodobně dojde i na setkání s postavami, jež důvěrně známe z původních sérií.

Živí mrtví - Počátek konce

Živí mrtví – Počátek konce

Děj pilotního dílu začíná v době, kdy společnost ještě ani zdaleka netuší, čím bude nucena projít v brzké budoucnosti. Objevují se první neúplné zprávy o šíření nebezpečné nákazy a lidstvo se postupně propadá do spirály nekontrolovatelného chaosu, zmatku a násilí. Právě onen postupný přerod kalifornské idyly v hrůzyplnou krvavou lázeň je pravděpodobně tím největším lákadlem nové série, rozšiřující universum fenoménu jménem Walking Dead.
Fanoušci zombie filmů nad touto zprávou jistě zaplesají – zápletka Počátku konce připomíná dnes již legendární film 28 dní poté od Dannyho Boyla či vybrané momenty z remaku Dawn of the Dead (Úsvit mrtvých) od Zacka Snydera. Je vcelku logické, že tento “bod nula” celosvětové katastrofy je jednoduše přiliš velkým lákadlem na to, aby se mu tvůrci seriálu ve své tvorbě zcela vyhnuli.

FEAR THE WALKING DEAD_1

První série obsahuje šest zbrusu nových epizod. Jejich kvalitu do značné míry garantuje přítomnost Roberta Kirkmana (autor původního comicsu The Walking Dead), který se dokonce podílí i na scénáři. Zkušeného francouzského režiséra Franka Darabonta v pilotním díle nahradí seriálový matador Adam Davidson, který má na kontě realizaci úspešných seriálů jako Chirurgové či Dexter).

Fear the Walking Dead rozhodně vypadá více než slibně a jistě půjde o jednu z nejostřeji sledovaných televizních událostí tohoto léta. Pokud máte rádi zombie a žízníte po nových zážitcích z dystopického světa Živých mrtvých, je pro vás Počátek konce jasnou volbou.

Jakub Hussar
autor je filmový režisér
foto/video: AMC © 2015

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast