Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Recenze | Labyrint: Zkoušky ohněm – scénář kradený z placu Hunger Games

Ten film jste už vlastně viděli nejmíň pětkrát. Parta atraktivních teenagerů tak dlouho úpí pod krutým režimem v postapokalyptickém světě, až je někdo označí za vyvolené, a oni po dvou filmech a třetím rozpůleném pokračování vyvedou společnost z otroctví. Bojují při tom v aréně, utíkají před Kate Winslet či Meryl Streep, hází všude kolem ztrápené pohledy. A mění účesy, samozřejmě.

Labyrint: Zkoušky ohněm (foto: CinemArt)

Labyrint: Zkoušky ohněm (foto: CinemArt)

Schéma teenagerských dystopií z ranku Hunger Games, Divergence či Dárce je jasně a únavně dané. V zajetých kolejích adaptací young adult bestsellerů bohužel jede i pokračování loňského hitu Labyrint: Útěk s názvem Labyrint: Zkoušky ohněm, ve kterém není žádný labyrint.

A není toho v něm ještě mnohem víc! Abychom si rozuměli – první Labyrint se trochu vymykal výše zmiňovaným, na chlup stejným nešťastníkům. Parta kluků uzavřená v osadě uprostřed gigantického bludiště se v něm snažila osvobodit a přechytračit stále se měnící labyrint plný biomechanických potvor. Celé to bylo správně mysteriózní, atmosférické a drsné, s tahem na bránu a s minimem ubrečených dialogů. Fajn. Na konci jedničky se ale modelové z labyrintu dostali a bác – osvobodili se právě do standardní dystopie s militaristickým režimem, zdevastovanou Zemí a stárnoucí hollywoodskou hvězdou v roli ústředního padoucha. Uff.

Labyrint: Útěk DVD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Labyrint: Zkoušky ohněm (foto: CinemArt)

Labyrint: Zkoušky ohněm (foto: CinemArt)

[pullquote align=“full“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Labyrint: Zkoušky ohněm jsou 131 minutové zklamání, žíly si z něj však netrháme. Je to totiž zklamání tak zaměnitelné![/pullquote]

Ve Zkouškách ohně se prchá z opevněné citadely pouští, čelí se hordám hrdlořezů v podobě zombies i obřím bouřím, aby se pak rozhodlo, že se do citadely zamíří nazpátek. Zní to jako Šílený Max: Zběsilá cesta, je to ale nekonečná nuda, co jen mechanicky střídá úprky před nemrtvými bídáky s ubrečeným dialogovým smutněním našich vyvolených. Svoje momenty to má, třeba při bizarní postapokalyptické rave party nebo několika dynamicky nasnímaných bitkách, všechno ale ve finále udusá stupidita generického scénáře, jehož někdo ukradl z placu Hunger Games. Nebo druhého, nerealizovaného Dárce? Labyrint: Zkoušky ohněm jsou 131 minutové zklamání, žíly si z něj však netrháme. Je to totiž zklamání tak zaměnitelné!

 • 60%
  Režie - 60%
 • 30%
  Scénář - 30%
 • 60%
  Herci - 60%
 • 40%
  Hudba - 40%
50%

Labyrint: Zkoušky ohněm (USA, 2015)

Pohlední teenageři bojují o život v postapokalyptické budoucnosti a… Dál to přece znáte. Druhý Labyrint je uondaná, tuctová dystopie, co kazí jméno atmosférické a stylové jedničce. Tenhle mechanický úprk pouští je v rámci série krokem zpět.

Jan Škoda, spolupracovník redakceicon_csfd
foto/video: CinemArt © 2015

Labyrint: Zkoušky ohněm
Maze Runner: Scorch Trials
Akční / Sci-Fi / Thriller
USA, 2015, 129 min
Premiéra: 17. 9. 2015 CinemArt

Režie: Wes Ball
Předloha: James Dashner (kniha)
Scénář: T.S. Nowlin
Kamera: Gyula Pados
Hudba: John Paesano
Hrají: Dylan O’Brien, Thomas Brodie-Sangster, Kaya Scodelario, Ki Hong Lee, Dexter Darden, Alexander Flores, Jacob Lofland, Rosa Salazar, Giancarlo Esposito, Aidan Gillen, Patricia Clarkson, Lili Taylor, Barry Pepper, J. Nathan Simmons, Alan Tudyk, Jenny Gabrielle, Lora Martinez-Cunningham, Matthew Page, Tatanka Means, Katherine McNamara, Nathalie Emmanuel, Bryce Romero, Keith Jardine, Gary Hood

Labyrint Zkousky ohnem-poster CZ

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast