Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

KVIFF 2024: PŘIJEDE VIGGO MORTENSEN, CLIVE OWEN, STEVEN SODERBERGH NEBO DANIEL BRÜHL. PODROBNOSTI ZDE.

ČT natočila dokument o kině Lucerna – je ve 3D

Týden před začátkem Mezinárodního filmového festivalu Jihlava představila Česká televize některé ze svých nových dokumentů, které připravuje do vysílání i kinodistribuce. Od ledna schválila do výroby 138 nových dokumentů a 20 koprodukcí. V uplynulých čtyřech letech poslala pak do kin 60 celovečerních dokumentů. Spolupracuje také se zahraničními televizemi (Arte – Život podle Václava Havla). Mezi jinými tituly představila dnes i dokument Kino Lucerna. Jeho zvláštností je krom francouzského režiséra i fakt, že část filmu je natočena ve 3D.

Kino Lucerna (foto CT)

[pullquote align=“left“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Hrané části budou ve 3D[/pullquote]Dokument o Kině Lucerna je součástí šestidílného mezinárodního cyklu o nejpodivuhodnějších kinech světa. Za cyklem stojí francouzský režisér a producent Jöel Farges. Ten produkoval v devadesátých letech řadu českých filmů (Žiletky, Marian, Záhrada). Scénář k dokumentu napsala Tereza Brdečková. Film bude mít premiéru na letošním Festivalu francouzského filmu. Snímek kombinuje dokument s hranými částmi. Část dokumentu bude navíc v kinech prezentována ve 3D. Další díly série představí kino Campo Amor v Havaně, Tuschinski v Amsterodamu, The Byrd v Richmondu nebo kina v Bombaji a Chile.

„Příběh Lucerny, dokument s hranými prvky, který zpracovala česká scenáristka a francouzský režisér, je zajímavý jak pro českého, tak zahraničního diváka. Určitě zaujme i svým originálním obrazovým zpracováním. A je to první 3D film, který jsme v tvůrčí skupině připravili,“ říká kreativní producentka Alena Müllerová.

Kamu vaří (foto: ČT)

Kamu vaří (foto: ČT)

Novinkou je i několika dílná cestovatelská cooking show Kamu vaří. Populární food blogerka Kamila Rundusová cestovala po Vietnamu, kde poznávala místní kulturu, zákulisí restaurací, trhů, pouličních stánků a farem. Televize pokračuje i v mapování českých divadelních scén, tentokrát se podáváme do divadla Sklep ve filmu Tajemství divadla Sklep anebo Manuál na záchranu světa.
Koprodukčně se televize podílá i na dalších dokumentech – namátkou třeba snímku Rino, který vypráví příběh bývalého agenta české rozvědky, dokument Miluj mě (o sexuální asistenci) a Virus sleduje osud úspěšné ženy, která se zamiluje do sňatkového podvodníka a nakazí se virem HIV.

Televize připravila také několik pořadů z epicenter aktuální uprchlické krize. Dokument Blízký soumrak mapuje uprchlické tábory Blízkého východu, Uprchlíci před pevností Evropa zase uprchlickou krizi v Makedonii.

[pullquote align=“full“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Brožura o nových dokumentech ČT je ke stažení zde[/pullquote]-red-, vlastní zpráva
foto: Česká televize © 2015

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast