Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Evropským filmem roku je Mládí

Film Paola Sorrentina Mládí ovládl Evropské filmové ceny. Snímek se stal nejlepším filmem roku. Cenu si z Berlína odvezl i jeden z hlavních představitelů Michael Caine. Mládí vyhrálo i kategorii režie. Paolo Sorrentino uspěl na Evropských filmových cenách už před dvěma lety s dnes už kultovním snímkem Velká nádhera.

Cenu za celoživotní dílo dostala britská herečka Charlotte Rampling (Bazén). Herečka ale zároveň obdržela další cenu za nejlepší ženský herecký výkon v dramatu 45 let. Cenu za přínos světové kinematografii získal rakouský herec Christoph Waltz. Ten už má na kontě i Oscara.

Christoph Waltz (foto: A. M.  P. A. S. )

Christoph Waltz (foto: A. M. P. A. S. )

V posledních letech se hojně objevuje v hollywoodských blockbusterech. Proslavil se rolí esesáka v Hanebných panchartech a nejnověji ho můžeme vidět jako záporáka v bondovce Spectre.


Nejlepší komedií se stal film Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě švédského režiséra Roye Andersona. Nejlepším dokumentem se stal snímek o zpěvačce Amy Winehouse nazvaný jednoduše – Amy. Cenu za nejlepší animovaný film obdržela Píseň moře Tomma Moora.

připravil: AC, totalfilm.cz

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast