Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Klasika Sedm statečných letos odstartuje Projekt 100

Velké filmy na velkém plátně. Asociace českých filmových klubů opět do kin vrací pětici legendárních snímků v rámci Projektu 100. Startuje se hned v lednu klasikou všech klasik, westernem Sedm Statečných. Film Johna Sturgese otevře letošní sezónu Projektu 100 14. ledna, slavnostní premiérou v kině Aero.

Sedm statečných

Sedm statečných

V únoru se chystá snímek Federica Felliniho Osm a půl. Všechno, co jste kdy chtěli vědět o filmových tvůrcích a báli jste se na to byť jen pomyslet. Film, kterému sám až do posledku režisér říkal La bella confusione, tedy Krásný zmatek. Film, o kterém se velmi často hovoří jako o díle, ve kterém vyvrcholil poválečný překotný vývoj filmové řeči.

Osm a půl

Osm a půl

Duben přinese Mlčení jehňátek. Děsuplný a spletitě strukturovaný film i čtvrt století po své premiéře fascinuje přízračně zneklidňující atmosférou, neproniknutelným tajemstvím i skvělými hereckými výkony Jodie Fosterové a Anthonyho Hopkinse.

Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek

Na LFŠ v Uherském Hradišti se tradičně odehraje premiéra české digitalizované klasiky. Tentokrát padla volba na Starce na chmelu. Na tomtéž místě bude uváděna i animovaná pohádka Hajao Mijazakiho Cesta do Fantazie.

Projekt 100 je pořádán už po dvaadvacáté a do kin uvedl už 183 filmů, které za tu dobu vidělo 800 tisíc diváků.
Novinkou je letos spolupráce s organizací iShorts, která prezentuje nejzajímavější české a zahraniční krátké filmy. Každá premiéra tedy bude ozvláštněna vždy pečlivě vybraným krátkým filmem, který bude tematicky souviset s uváděným hlavním filmem.

Projekt 100 v roce 2016
Sedm Statečnýchod 14. ledna
Osm a půlod 25. února
Mlčení jehňátek – od 21. dubna
Starci na chmeluod 1. srpna
Cesta do fantazieod 1. srpna

-MS-, totalfilm.cz
zdroj: -vlastní zpráva-
foto/video: AČFK, Projekt 100 © 2016

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast