Nepřehlédněte

Klasika Sedm statečných letos odstartuje Projekt 100

Velké filmy na velkém plátně. Asociace českých filmových klubů opět do kin vrací pětici legendárních snímků v rámci Projektu 100. Startuje se hned v lednu klasikou všech klasik, westernem Sedm Statečných. Film Johna Sturgese otevře letošní sezónu Projektu 100 14. ledna, slavnostní premiérou v kině Aero.

Sedm statečných

Sedm statečných

V únoru se chystá snímek Federica Felliniho Osm a půl. Všechno, co jste kdy chtěli vědět o filmových tvůrcích a báli jste se na to byť jen pomyslet. Film, kterému sám až do posledku režisér říkal La bella confusione, tedy Krásný zmatek. Film, o kterém se velmi často hovoří jako o díle, ve kterém vyvrcholil poválečný překotný vývoj filmové řeči.

Osm a půl

Osm a půl

Duben přinese Mlčení jehňátek. Děsuplný a spletitě strukturovaný film i čtvrt století po své premiéře fascinuje přízračně zneklidňující atmosférou, neproniknutelným tajemstvím i skvělými hereckými výkony Jodie Fosterové a Anthonyho Hopkinse.

Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek

Na LFŠ v Uherském Hradišti se tradičně odehraje premiéra české digitalizované klasiky. Tentokrát padla volba na Starce na chmelu. Na tomtéž místě bude uváděna i animovaná pohádka Hajao Mijazakiho Cesta do Fantazie.

Projekt 100 je pořádán už po dvaadvacáté a do kin uvedl už 183 filmů, které za tu dobu vidělo 800 tisíc diváků.
Novinkou je letos spolupráce s organizací iShorts, která prezentuje nejzajímavější české a zahraniční krátké filmy. Každá premiéra tedy bude ozvláštněna vždy pečlivě vybraným krátkým filmem, který bude tematicky souviset s uváděným hlavním filmem.

Projekt 100 v roce 2016
Sedm Statečnýchod 14. ledna
Osm a půlod 25. února
Mlčení jehňátek – od 21. dubna
Starci na chmeluod 1. srpna
Cesta do fantazieod 1. srpna

-MS-, totalfilm.cz
zdroj: -vlastní zpráva-
foto/video: AČFK, Projekt 100 © 2016

%d blogerům se to líbí: