Nepřehlédněte

Přichází Deadpool – takového superhrdinu jste ještě neviděli!

Wade Wilson má diagnostikovanou rakovinu. Vypadá to s ním bledě. Jednoho dne však dostane neuvěřitelnou nabídku. Vstoupit do programu Weapon X, který ho nejen zbaví nevyléčitelné choroby, přidá mu navíc ještě superschopnosti. Wilson nabídku přijme. Zaplatí za to však krutou daň. Jeho celé tělo je pokryté jizvami a spáleninami. Nově nabitá zranění však dokáže rychle vyléčit. Stává se téměř nesmrtelným. Přichází Deadpool.

Deadpool sice patří do stáje Marvelu, filmová práva však vlastní studio Fox. V tomto světě proto nepotkáte Iron mana a další Avengery, za to se však můžete sejít s Wolverinem a jinými X-meny. Jak hluboko budou jednotlivé filmy propojené do jednoho universa se zatím moc neví. Můžeme čekat alespoň nějaké odkazy a narážky.

Deadpool (foto: Cinemart)

Deadpool (foto: Cinemart)

Nečekejte ale rodinné omalovánky. Deadpool bude čistokrevné R-ko, s hektolitry krve, hlášek a prostřelených hlav. K tomu všemu bude hrdina interagovat s diváky a to svou pověstnou samomluvou. Půjde samozřejmě o klasický představovací příběh nového hrdiny, Deadpool bude ale natolik jiný, že by tuhle stokrát omletou písničku mohl uchopit novým, originálnějším způsobem.

Vysněný projekt Ryana Reynoldse režíruje Tim Miller. A pokud se podíváte na trailery, zjistíte, že nás čeká opravdu jinak pojatý komiksový film. Odlišný je i způsob propagace, kdy si tvůrci nebojí udělat srandu sami ze sebe, ale i z konkurenčních projektů. Reynolds si osvojil nesčetné množství (a často pokřivených) aspektů této postavy. “V komiksovém světě je Deadpool člověkem z naší doby a má schopnost udělat správnou věc v tu nejhorší chvíli,” vtipkuje. “Tím se pro mě stává zajímavým. Neomezují ho žádné limity.”

Deadpool (foto: Cinemart)

Deadpool (foto: Cinemart)

Deadpoolovy souboje, vášnivé milostné scény mezi Wadem a Vanessou a Deadpoolova non-stop barvitá verbální stylistika – to vše přispívá k filmovému hodnocení R-rating (film je přístupný mládeži do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby). “Myslím, že filmový rating R nám dovoluje využít jisté úrovně reality, což by nebylo možné u filmového ratingu PG-13 (do 13ti let v doprovodu rodičů),” říká Miller. “Také si myslím, že to je důležitý krok pro expanzi žánru. Existují filmy, které mohou být natočeny pouze s tímto hodnocením, a to skutečně posouvá hranici děje, který filmy podle komiksů mohou odvyprávět.”

Jak se tvůrci připravují na únorovou premiéru Deadpoola, jsou přesvědčeni, že nastal pro tuto jedinečnou filmovou událost ten pravý čas. “Když se začali točit filmy podle komiksů, musel být úspěch zaručen a měli se líbit co nejširšímu publiku,” říká Miller. “Deadpool měl vždycky být filmem na hraně a nyní je pro něj ten správný čas. Žánr komiksových filmů o superhrdinech neustále roste a mám pocit, že bylo na čase udělat film jako je tento, protože posouvá hranice tohoto žánru o něco dál.”

Deadpool (foto: CinemArt)

Deadpool (foto: CinemArt)

První reakce jsou nadšené, takže se máme skutečně na co těšit. Do kina vtrhne Deadpool už 11. února.

připravili: Petr Račko, redakce, CinemArt, Marvel 

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.