Nepřehlédněte

9 nominací na Českého lva pro Domácí péči (videorozhovor se S. Horákem a A. Mihulovou)

Velký, několikaměsíční maraton mají za sebou tvůrci úspěšného debutu Slávka Horáka Domácí péče. Alena Mihulová získala za roli Vlasty několik hereckých cen (Karlovy Vary, Palm Springs, Ceny české filmové kritiky), Slávek Horák s filmem jezdil po mnoha světových festivalech. Dnes večer má Domácí péče devět šancí na zisk Českého lva, včetně trofeje za nejlepší film.  

Trvalo dvacet let, než se režisér reklam dostal k natočení celovečerního filmu. Během let dostal několik nabídek od producentů, které se mu nelíbily. Časem tedy pochopil, že si látku bude muset napsat sám.

Domácí péče

Domácí péče

cl-9nominaci-domacipece“Bylo mi jasné, že když mi bylo dvacet, točil bych asi úplné kraviny. Když mi bylo třicet, měl jsem spoustu jiné práce. No a pak se ta reklamní práce začala pomalu zpomalovat a přestávala mě bavit. A vzpomněl jsem si, že jsem kdysi chtěl dělat film. Začal jsem se poohlížet po něčem smysluplném a nakonec jsem došel k přesvědčení, že začínající filmaři mají dělat to, co důvěrně znají, v mém případě tedy mé rodiče…,” mluví o vzniku Domácí péče v našem videorozhovoru Slávek Horák.

“Máma dokonce byla ochotná v tom filmu hrát sama sebe, pokud nenajdu nikoho lepšího. Scénář se jí moc líbil, pomáhala s natáčením a dokonce udělala pár kamerových testů. Ale naštěstí právě ona mi doporučila Alenu Mihulovou,” říká Slávek Horák a Alena Mihulová připomíná: “Slávek mi ale nejdřív tu roli nechtěl dát, protože jsem podle něj vypadala moc mladě.”

“Ten scénář se mi líbil strašně moc. A když jsem konečně ten film viděla, sledovala jsem ten příběh a líbilo se mi to úplně stejně, jako když jsem četla ten úžasný a hluboce lidský příběh, který Slávek napsal,” říká představitelka hlavní role a dodává: “Mám celou dobu pocit, že tahle role je darem shůry. Že jsem si na ni měla počkat. S tím filmem zažívám permanentní štěstí. Měla jsem štěstí i na herecké kolegy, Bolka Polívku, Zuzanu Kronerovou i celý štáb, který bohužel nemohu celý vyjmenovat. Těší mne ty reakce jednotlivých diváků.”

Alena Mihulová s Cenou za nejlepší ženský herecký výkon z MFF Karlovy Vary (Domácí péče)

Alena Mihulová s Cenou za nejlepší ženský herecký výkon z MFF Karlovy Vary (Domácí péče)

Soutěž o podepsaná DVD s filmem Domácí péče

soutez-dvd-domaci-pece

Soutěž trvá od 5. 3. do 12 .3. 2016 včetně. Každý soutěžící smí do soutěže zaslat pouze jeden email se správnými odpověďmi nebo místo emailu použít formulář na webu. Pokud pořadatel zjistí, že soutěžící toto pravidlo obchází, vyloučí ho ze slosování. Pokud budete odpovídat na email soutez@totalfilm.cz, uveďte do předmětu “Domácí péče”.

připravil: MS, AC
-red- (natočeno v budově České televize, 5. 2. 2016)
video: Totalfilm.cz, A-Company © 2015, 2016