Domácí péče pokračuje ve sběru cen, tentokrát v italském Bergamu

I když by se mohlo zdát, že Českým lvem úspěšné tažení filmu Domácí péče Slávka Horáka končí, není tomu tak. Sám režisér nebo herečka Alena Mihulová dál objíždějí zahraniční festivaly a právě na jednom z nich před pár hodinami získal film další ocenění.

Slávek Horák se totiž vydal na 34. ročníku Bergamo Film Meetingu do Itálie aniž by tušil, že kromě prezentace filmu za něj nakonec převezme cenu pro 2. nejlepší film festivalu. V italském Bergamu bylo uvedeno dalších 140 snímků, a tak je druhé místo krásným oceněním.

bergamo-festival

5 cen pro Alenu Mihulovou

Přidá se tak k pěti cenám pro Alenu Mihulovou (Křišťálový globus z Karlových Varů, Cena české filmové kritiky, Český lev, Cena akademie NASK a Cena pro nejlepší herečku roku na festivalu v Palm Springs), nominaci za Českou republiku na Oscara, Zvláštnímu uznání z festivalu ve francouzském Arrasu, Ceně mladého publika ve španělském Valladolidu, Ceně kinodistributorů v německém Mannheimu a dalším oceněním.

Slávek Horák na festivalu v Bergamu

Slávek Horák na festivalu v Bergamu

Domácí péče svou pouť ještě nekončí, v dubnu by se kromě například festivalu Titanic International Film Festivalu v maďarské Budapešti měla projet také Spojenými státy a Kanadou v rámci festivalu Czech That Film. Nicméně Slávek Horák už v mezičase začal pracovat na novém scénáři a diváci u nás i ve světě se tak snad dočkají dalšího kvalitního snímku.

Second Prize Bergamo Film Meeting / Secondo Premio Bergamo Film MeetingDomácí péče/Home Care, by Slávek Horák#MostraConcorso #BFM34 bergamofilmmeeting.it/Sections/view/313

Zveřejnil(a) Bergamo Film Meeting dne 12. březen 2016

-red-
zdroj: G. Vágner, D. Brančíková

%d blogerům se to líbí: