Další cena pro Domácí péči Slávka Horáka – tentokrát z festivalu ve Phoenixu

Slávek Horák s filmem Domácí péče sklízí jeden úspěch za druhým. Po několika domácích a evropských festivalech s filmem úspěšně dobývá i americkou půdu. Po Palm Springs, kde získala cenu pro nejlepší herečku Alena Mihulová, převzal před pár hodinami v americké Arizoně v rámci Phoenix Film Festivalu cenu World Cinema Best Picture.

“Je poučné vidět, na co lidé reagují, jak film chápou a prožívají bez znalosti českých reálií a jsem rád, že jsou jím tak zasažení napříč národnostmi a kulturami,” svěřil se režisér s tím, že úspěchy v zahraničí jsou pro něj velká satisfakce a povzbuzení do další práce.

Slávek Horák v neděli 10. 4. 2016 na festivalu ve Phoenixu

Slávek Horák v neděli 10. 4. 2016 na festivalu ve Phoenixu

Více než 20 cen z celého světa

Z více než 20 světových festivalů, na kterých se zatím snímek předvedl, si dovezl už spoustu cen. Naposledy například Cenu pro 2. nejlepší film festivalu z italského Bergama, Zvláštní uznání z festivalu ve francouzském Arrasu, Cenu kinodistributorů z německého Mannheimu, Cenu mladého publika ze španělského Valladolidu, pro Alenu Mihulovou pak Cenu pro nejlepší herečku roku z festivalu v Palm Springs a další ceny.

Sám režiser, který momentálně putuje po USA v rámci projektu Czech That Film, byl vybrán americkým magazínem Variety mezi 10 nejzajímavějších filmařských objevů posledního roku a tak i v této souvislosti s nadsázkou prohlašuje: “Moji Američané mi rozumějí”. :-)

zdroj: G. Vágner
-red- MS

%d blogerům se to líbí: