Druhá řada prequelu Živých mrtvých slibuje velký obrat! Startuje už v pondělí na AMC

Seriáloví fanoušci po celém světě již netrpělivě odpočítávají poslední dny před příchodem nové řady jejich oblíbeného pořadu Fear the Walking Dead: Živí mrtví – Počátek konce. A mají se opravdu na co těšit. Představa bezpečnějších zítřků je tatam a začíná boj o holý život. Jak se zachovají hlavní hrdinové a podaří se jim uniknout po vodě před nákazou? Premiérový díl Živých mrtvých – Počátek konce odvysílá stanice AMC už v pondělí 11. dubna ve 03:00 a 22:00.

fear the walking dead-druha-rada

Když se objevila v srpnu loňského roku informace o premiéře připravovaného prequelu k seriálu Živí mrtví (The Walking Dead), nikdo ještě netušil, že k sobě přitáhne miliony diváků. Při debutu Fear the Walking Dead dosáhla první série rekordního počtu diváků, kterých bylo u obrazovek více než deset miliónů, čímž se mezinárodní stanice AMC vyhoupla v den premiéry do top 10 sledovaných kanálů po celém světě.

Fear the Walking Dead - druhá série

Fear the Walking Dead – druhá série

Nečekané zvraty v nové sérii

První série končí ve chvíli, kdy Madison, Travis a jejich velká rodina našli dočasné útočiště u Victora Stranda. Všichni si svůj úkryt poklidně užívají a kochají se výhledem na Tichý oceán. Zatímco občanské nepokoje nabývají na intenzitě a nemrtví dobývají Los Angeles, připravuje Strand útěk na svou velkou jachtu Abigail, zakotvenou na širém moři. Nikdo však netuší, že oceán není o moc bezpečnější než země. Kam se nakonec vydají dosud nenakažení a neskončí třeba až v havajském ráji se zombíky v patách? Loď je na takovou dalekou cestu připravena, ale co oni? Napětí, překvapení a nečekané zvraty slibují díly nové řady.

Fear the Walking Dead - druhá série

Fear the Walking Dead – druhá série

„V první řadě se vlastně až tak nic moc nedělo, ale s tím je teď konec. Záběr druhé řady je opravdu působivý.  Jsem nadšený, jak se to roztáčí!  Myslím, že diváci budou opravdu příjemně překvapení, k jakému obratu v seriálu došlo,“ komentuje druhou sérii jeden z hlavních herců Cliff Curtis, který ztvárnil Travise.

Podle výkonného producenta seriálu Dava Ericksona bude zajímavé sledovat, jak se hlavní hrdinové mění a jak bojují pro zachování svého lidství. „Myslím, že velkým tématem druhé řady Počátku konce je otázka, která nastává, když jsme zjistili, že svět je doopravdy pryč, že už není cesty zpět, jaký typ člověka se z každé jednotlivé postavy stane? Dokáže se tomu postavit?  Nechají se semlít a pohltit apokalypsou nebo změní svou základní podstatu?“

V druhém pokračování seriálu se setkáme s postavami z předchozí řady, zahrají si zde Kim Dickensová v roli Madison, Cliff Curtis jako Travis, Frank Dillane v roli Nicka, Alycia Debnam-Careyová jako Alicia, Mercedes Masonová v roli Ofelie, Ruben Blades jako Daniel, Lorenzo James Henrie v roli Chrise a Colman Domingo jako Strand. Kromě nich vystoupí i nespočet nových postav, které ozvláštní celý příběh. Co se ale bude dít a jaký je jejich osud, to nevědí ani herci. Scénáristé jsou velcí tajnůstkáři a nechávají je v napětí, aby se i oni mohli těšit na gradující děj.

Tvůrci si s postavami nové série opravdu pohráli. Sami herci nemohli uvěřit tomu, jak moc se mají změnit. Byl jsem vážně dost v šoku a překvapený z některých změn, které provedli Travisovi! Musel jsem zavolat scénáristům a rovnou se zeptat ‚To jako fakt?!  To vážně udělá?!‘“ líčí své dojmy Cliff Curtis. Na režii seriálu se mimo jiné podílel i Adam Davidson, žák a spolupracovník světoznámého českého režiséra Vojtěcha Jasného.

Fanoušci Fear the Walking Dead se mohou těšit na nových 15 epizod. První část se 7 epizodami se začne vysílat v pondělí 11. dubna a zbylých 8 epizod se odvysílá v druhé polovině roku 2016. Česká premiéra proběhne současně s americkým uvedením druhé série, a to v noci 11. dubna ve 03:00 hodiny ráno, opakovat se bude tentýž den v hlavní vysílací čas ve 22:00 večer na stanici AMC.

-red-
zdroj: AMC