Karlovarský festival vstupuje do druhé padesátky, ocení Bohdalovou

Do své druhé padesátky vstupuje letos karlovarský festival. Áčková filmová událost Cenou prezidenta festivalu ocení jubilantku Jiřinu Bohdalovou. Další z letošních oslavenců Zdeněk Svěrák bude letos v nové znělce festivalu. Pracuje na ní režisér Ivan Zachariáš.

Jiřina Bohdalová ve filmu ČT - Každý milion dobrý

Jiřina Bohdalová ve filmu ČT – Každý milion dobrý

V rámci tradičního uvádění restaurovaných pokladů české kinematografie bude mít ve Varech premiéru ( v sobotu 2. 7. ve 14 hodin ve Velkém sále hotelu Thermal) Intimní osvětlení Ivana Passera. Na restaurované verzi spolupracovala Nadace České bijáky, Státní fond kinematografie, UPP a Soundsquare.

Intimní osvětlení - Věra Křesadlová

Intimní osvětlení – Věra Křesadlová

KVIFF nabídně i přehlídku současných mexických režisérek, uctí legendárního nezávislého tvůrce amerického filmu Otta Premingera a podruhé nabídne První podání – přehlídku dalších deseti studentů filmové režie z deseti evropských zemí, jejichž tvorba má potenciál.

Přichystána je i nová sekce Lidé odvedle, který nabídne přehlídku filmů o hendikepovaných lidech. O dalším programu a hostech bude festialový tým informovat na další tiskové konferenci.

Letošní vizuál má na kontě opět Studio Najbrt. Na koncepci spolupracoval Aleš Najbrt s Václavem Jiráskem a Zuzanou Lednickou. Sada plakátů reaguje na dnešní módu selfie autoportrétů.

Jeden z plakátů letošního vizuálu MFF Karlovy Vary

Jeden z plakátů letošního vizuálu MFF Karlovy Vary

V loňském roce se ve festivalových pokladnách prodalo 135 000 vstupenek. 50. MFF Karlovy Vary 2015 se zúčastnilo 12 857 akreditovaných návštěvníků – z toho 10 623 lidí s festival passy, 547 filmových tvůrců, 1017 filmových profesionálů a 670 novinářů. V průběhu festivalu se uskutečnilo 488 filmových představení. Uvedeno bylo celkem 226 filmů, z toho 210 hraných (181 celovečerních a 29 krátkých) a 16 dokumentárních. Z filmů uvedených na 50. MFF Karlovy Vary mělo na festivalu 35 světovou, 26 mezinárodní a 12 evropskou premiéru. 199 projekcí osobně uvedla delegace tvůrců.

foto: Česká televize, archiv
-red-
zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary, a.s.

%d blogerům se to líbí: