Nepřehlédněte

Anifilm – festivalové tipy (čtvrtek 5. května)

Středa byla v Třeboni ve znamení nepřetržitého deště. Ale to vůbec nevadilo. Už první soutěžní projekce v 10 hodin byla beznadějně vyprodaná. Stejně tak i soutěžní projekce krátkých a studentských filmů budily velký zájem. Ohlas i plodnou diskuzi vzbudila prezentace grafiky České televize a od večerní projekce Hotelu Transylvánie 2 diváky neodradil ani vytrvalý déšť. Pojďme se společně podívat na čtvrteční nabídku.

Diváci Anifilmu (středa 4. května 2016)

Diváci Anifilmu (středa 4. května 2016)

V 10 hodin začíná ve Světozoru Phantom Boy. Tvůrčí duo Jean-Loup Felicioli a Alain Gagnol čeští diváci už pravděpodobně znají, zejména díky okouzlujícímu celovečernímu filmu Une vie du chat (Kočka v Paříži, 2010), uvedenému i na Anifilmu. Tentokrát se ale příběh odehrává v New Yorku. Hlavním hrdinou je jedenáctiletý Léo, který je kvůli vážné nemoci upoutaný na lůžko v nemocnici. Tam se setkává s neúspěšným policistou Alexem, který při své snaze vypátrat nebezpečného gangstera přišel ke zranění a také nemůže nemocnici opustit. Léo se mu svěří, že díky nemoci získal magickou schopnost opustit duchem své tělo, procházet zdmi a létat nad městem.

Phantom Boy

Phantom Boy

Kromě bloků krátkých a studentských filmů se ve Světozoru od 14. 30 promítá také blok v rámci Mezinárodní soutěže videoklipů. Ve 20 hodin bude mít tamtéž svůj program porotkyně Vera Neubauer a ve 23.30 začíná Lokalfilmis – vůbec první slovenský celovečerní animovaný film v polistopadové éře. Exploatační animovaná jízda vás provede peklem slovenského showbyznysu, představí vám youtube exoty či zinscenuje 3. světovou válku mezi Putinem a Obamou.

V divadle J. K. Tyla můžete od 11.00 vidět blok nejnovějších českých počinů v rámci sekce Český obzor. Uniknout by vám neměl francouzský soutěžní snímek Avril a podivuhodný svět. Začíná ve 13 hodin. V 18.30 se můžete podívat na letošní českou novinku Smrtelné historky a ve 20.30 se v rámci sekce Kde domov můj promítá americká adaptace autobiografické knihy amerického mořeplavce Joshuy Slocuma, který jako první obeplul svět zcela sám – Slocum sám na moři.

Promítá se ale i v dalších sálech, probíhají dílny, workshopy a přednášky i hudební program. Večer se na Masarykově náměstí bude promítat populární animovaná komedie Mimoni.

podrobný program na www.anifilm.cz

-red-