Anthropoid s Dornanem a Geislerovou v traileru (české titulky)

Jak už určitě víte, letošní karlovarský festival otevře koprodukční snímek Anthropoid, který před rokem tvůrci, včetně Jamieho Dornana, ve Varech představili. Následně se film začal v Praze natáčet. Snímek o atentátu na Heydricha uvedou ve Varech herci Jamie Dornan a Toby Jones, Aňa Geislerová, Alena Mihulová a Václav Neužil, Marcin Dorocinski a scenárista a režisér Sean Ellis. Podívejte se na český trailer

Jamie Dornan ve filmu ztvárnil Jana Kubiše, Toby Jones Jana Zelenku-Hajského. Ve filmu hraje opravdu mnoho hvězd, včetně Cyliana Murphyho či Charlotte Le Bon. Ve filmu o nejvýraznějším domácím protinacistickém odporu si zahráli krom Aňy Geislerové, Aleny Mihulové nebo Václava Neužila i další čeští herci.

Anthropoid (Anna Geislerová a Cillian Murphy)

Anthropoid (Anna Geislerová a Cillian Murphy)

kviff-51-2016-logoFilm půjde do celosvětové distribuce, datum české premiéry ještě není známo. Návštěvníci karlovarského filmu tak budou mít jedinečnou možnost snímek vidět dřív. Na festivalu bude uveden víckrát, nejen v zahajovací večer.
Filmovou adaptaci akce zvané Operace Anthropoid nosil režisér, scenárista a kameraman Sean Ellis v hlavě patnáct let, během kterých prostudoval nespočet dostupných materiálů. Do filmu chtěl dostat především pohled vojáků Gabčíka a Kubiše, jejich pocity tváří v tvář činu s jistými fatálními následky. Jedna z klíčových událostí 2. světové války se dá zfilmovat jako pečlivá dobovka, vzrušující a zároveň tísnivé drama, precizní rekonstrukce atentátu nebo intenzivní studie lidského chování v mezních situacích. Sean Ellis je jedním z mála tvůrců, kteří jsou schopni to vše zkombinovat a vtisknout snímku ryze autorský rukopis.

Anthropoid-poster

-red-
video: Totalfilm.cz